Archives for Kwiecień2020


W jaki sposób poprawiać kreatywne rozumowanie u swojego dziecka?

Poszerzanie u własnej pociechy kreatywnego rozumowania to obowiązek absolutnie każdego rodzica! W końcu bez wątpienia nie chcielibyśmy mieć tego dziecka, które najzupełniej niczym się nie jest w stanie wyróżnić. Oczywiście chodzi wyłącznie o bardzo pozytywne wyróżnienie się, zero problemu. Bardzo często sądzimy, że polska szkoła publiczna produkuje głównie ludzi, którzy w sumie mają sporą wiedzę, ale cóż z tego, skoro są ogromne problemy z nieco bardziej kreatywnym myśleniem?

Continue reading “W jaki sposób poprawiać kreatywne rozumowanie u swojego dziecka?” »

Toalety publiczne na starych dworcach kolejowych i w świeżo wzniesionych obiektach użyteczności publicznej – krótkie porównanie

Na dźwięk słów toaleta publiczna niejednemu Polakowi włos jeży się na głowie. Wszystko z tego powodu, że tego rodzaju miejsca wyróżniającą się czystością nie grzeszą. Najprawdopodobniej w najbardziej opłakanym stanie są toalety na dworcach kolejowych. Przyczynia się do tego najprawdopodobniej ogromny, a dodatkowo zwiększony w sezonie wakacyjnym, ruch podróżnych. Zresztą tego typu pomieszczenia nierzadko pamiętają jeszcze czasy komuny, a wnętrza na kapitalny remont w dalszym ciągu oczekują.

Continue reading “Toalety publiczne na starych dworcach kolejowych i w świeżo wzniesionych obiektach użyteczności publicznej – krótkie porównanie” »

Ubranka przeznaczone dla nowiutko narodzonych dzieciaków – a wiąc, w co po ubierać noworodka

Nie masz pojęcia, w jakie rzeczy ubrać noworodka? Rozmyślasz nad tym, jakimi rzeczami różnią się śpioszki od takich rzeczy jak pajacyków, albo choćby nawet body? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! W tym artykule wyjaśnimy Tobie, jakie są tych ciuchów różnice!
Wielu „nowo powstałych” rodziców nie bywa przygotowanych pod względem ubrań dla nowo narodzonego dziecka z pojedynczej, łatwej przyczyny – nie wiedzą, co mają kupić.

Continue reading “Ubranka przeznaczone dla nowiutko narodzonych dzieciaków – a wiąc, w co po ubierać noworodka” »

Moda na trampoliny: jak wybrać dobrą trampolinę domową, by dziecko skakało na niej bezpiecznie?

W dzisiejszych czasach zaleca się dbanie o kondycję fizyczną dzieci, a ćwiczenia na trampolinie na przestrzeni ostatnich paru lat zdobyły dużą popularność. Trampolina domowa jest świetną ofertą dla małych dzieci. Podskoki na niej angażują do pracy dużą grupę mięśni. Kwadrans zabaw na trampolinie pozwala pozbyć się około 250 kalorii oraz bardzo szybko zredukować ilość tkanki tłuszczowej. Zabawy na trampolinie przede wszystkim zwiększają kondycję ruchową oraz przynoszą przy tym mnóstwo rozrywki.

Continue reading “Moda na trampoliny: jak wybrać dobrą trampolinę domową, by dziecko skakało na niej bezpiecznie?” »