Archives for Maj2020


Macierzyństwo w XXI-wiecznym wydaniu, czyli w jaki sposób łatwy dostęp do internetu zrewolucjonizował nasze poglądy na temat rodzicielstwa

O odpowiedzialnym ojcostwie bądź macierzyństwie słychać dzisiaj dosyć często. Dużo mówi się też o prawach dziecka, a wszystkie przejawy agresji wobec niepełnoletnich są należycie piętnowane. W taki sposób ojcostwo, czy szerzej rodzicielstwo, staje się ogromnym wyzwaniem. Ci najbardziej przewrażliwieni opiekunowie już na kilka miesięcy przed urodzinami syna zaczynają się interesować zagadnieniami związanymi z szeroko pojętym wychowaniem.

Continue reading “Macierzyństwo w XXI-wiecznym wydaniu, czyli w jaki sposób łatwy dostęp do internetu zrewolucjonizował nasze poglądy na temat rodzicielstwa” »

O rozwój intelektualny, ale też i manualny malucha należy zacząć dbać jak najszybciej

To, co zrobimy dla malucha w najwcześniejszych latach, z pewnością przyniesie bardzo dużo korzyści w przyszłości. Trzeba więc w tych najwcześniejszych latach uczynić wszystko co w naszej mocy, ponieważ okres tak szybkiego wzrostu i rozwoju nigdy już się nie powtórzy.
Jasne że z reguły rozpoczynamy od zabawek edukacyjnych, a takie można zakupić już nawet dla bardzo małego dziecka.

Continue reading “O rozwój intelektualny, ale też i manualny malucha należy zacząć dbać jak najszybciej” »

Jak zaplanować dla dziecka czas wolny? Jaki jest najlepszy sposób, aby nasze dziecko spędziło ten czas najlepiej?

Rodzice często mają taki sam kłopot, a mianowicie jak zaplanować dziecku wolny czas. Kłopot ten odnosi się nie tylko do najmniejszych miast, lecz pojawia się też w tych większych, w których jak wiemy jest więcej sposobów, by jakoś zorganizować taki czas. Tymczasem jest naprawdę bardzo dużo sposobów na udaną zabawę, powinniśmy jedynie wiedzieć, jak rozpocząć i jak poprowadzić tego rodzaju rozrywkę. Jedną z najprostszych form spędzania czasu wolnego jest organizacja zabaw w domu.

Continue reading “Jak zaplanować dla dziecka czas wolny? Jaki jest najlepszy sposób, aby nasze dziecko spędziło ten czas najlepiej?” »

Niecodzienny sukces najzwyklejszej zabawki. Dlaczego ta animacja i ta postać są tak bardzo popularne, co ma na to wpływ?

Nasze pociechy uwielbiają bajki, niezwykłych bohaterów, którzy posiadają nadprzyrodzone moce. Czasami jest to superbohater, a od czasu do czasu zwykły, ale jakże wspaniały koń. Taką postacią jest z pewnością my little pony, a możemy obejrzeć w animowanym serialu, który jest podrukowany przez Hasbro Studio w USA. Serial opiera się na serii zabawek, które osiągnęły znaczną popularność.

Continue reading “Niecodzienny sukces najzwyklejszej zabawki. Dlaczego ta animacja i ta postać są tak bardzo popularne, co ma na to wpływ?” »