Archives for Wrzesień2020


Dla wielu to najistotniejszy dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?

W końcu nadchodzi ten długo wyczekiwany dzień – pierwsza komunia święta. Dla każdego dzieckajest to niezwykle ważne wydarzenie. Chłopcy wyglądają dostojnie, choć są jeszcze mali i zazwyczaj nie ubierają tak odświętnych ubrań, a dziewczynki ubierają się w pięknie suknie komunijne. Po pięknej uroczystości jest czas na najważniejszą dla każdego dziecka uroczystość – spotkanie w gronie rodzinnym i cieszenie się z prezentów.

Continue reading “Dla wielu to najistotniejszy dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?” »

Chryzantemy wielokwiatowe

„Chryzantemy złociste w kryształowym wazonie stoją na fortepianie, kojąc smutek i żal” – śpiewał Mieczysław Fogg. Od zawsze chryzantemy były symbolem mijającego czasu. Przykleiliśmy im „nagrobną” etykietę i łączyliśmy przygnębieniem.

Continue reading “Chryzantemy wielokwiatowe” »

Jaki prezent kupić facetowi? Sprawdź

Zakup podarunku dla kobiety jest stosunkowo łatwym zadaniem, gdyż kobiety na ogół nie kryją się ze swoimi potrzebami. Używają wielu kosmetyków, lubią się stroić, z ochotą wyjadą do SPA bądź kosmetyczki, zadowoli je wizyta w świetnej restauracji jak i wiele innych tego typu upominków. Kłopot pojawia się zwykle w momencie, kiedy poszukujemy upominku dla faceta. Co możemy sprezentować mężczyźnie, żeby zredukować ryzyko niewłaściwego prezentu?

Continue reading “Jaki prezent kupić facetowi? Sprawdź” »

Dlaczego warto reperować zniszczony albo zepsuty sprzęt, w tym również ten elektryczny

Żyjemy w epoce, kiedy mnóstwo przedmiotów jest, by tak powiedzieć, jednorazowych. Jeżeli zepsuje się pięcioletnia zamrażarka, to nieczęsto zastanawiamy się nad sensownością jej naprawy. Wszystko dlatego, że części zamienne są dość drogie, a w sklepach aż roi się od nowoczesnych oraz energooszczędnych maszyn. Nie trzeba również martwić się o transport kupionego towaru, ponieważ w odległości czterdziestu kilometrów bywa on zazwyczaj bezpłatny, a nawet niekiedy z nieodpłatną usługą wniesienia do domu.

Continue reading “Dlaczego warto reperować zniszczony albo zepsuty sprzęt, w tym również ten elektryczny” »