Archives for Październik2020


Toalety publiczne na starych dworcach kolejowych i w świeżo wzniesionych obiektach użyteczności publicznej – krótkie porównanie

Na dźwięk słów toaleta publiczna niejednemu Polakowi włos jeży się na głowie. Wszystko z tego powodu, że tego rodzaju miejsca wyróżniającą się czystością nie grzeszą. Najprawdopodobniej w najbardziej opłakanym stanie są toalety na dworcach kolejowych. Przyczynia się do tego najprawdopodobniej ogromny, a dodatkowo zwiększony w sezonie wakacyjnym, ruch podróżnych. Zresztą tego typu pomieszczenia nierzadko pamiętają jeszcze czasy komuny, a wnętrza na kapitalny remont w dalszym ciągu oczekują.

Continue reading “Toalety publiczne na starych dworcach kolejowych i w świeżo wzniesionych obiektach użyteczności publicznej – krótkie porównanie” »

Rozmaite technologie druku 3d zezwalają na pozyskiwanie ciekawych efektów końcowych

Rozkwit nowoczesnych technologii jest dzisiaj zauważany w rzeczywistości w każdej sferze funkcjonowania. Pozwala na implementowanie ich zarówno w większych jak i mniejszych korporacjach, które dzięki temu osiągają lepsze wyniki i, co najistotniejsze, są bardziej rozpoznawalne w środowisku. Do najbardziej uniwersalnych w ostatnim czasie usług, wykorzystujących nowe techniki, należy bezsprzecznie druk w formacie 3d.

Continue reading “Rozmaite technologie druku 3d zezwalają na pozyskiwanie ciekawych efektów końcowych” »

Duży wybór wyjątkowych poduszek dla Twojego dziecka

Dzieci uwielbiają różnorodne gadżety. Im barwniejsze i fantazyjne, tym lepiej. Dużo radości przykładowo, potrafią sprawić dzieciom rzeczy z nadrukowanym ich wizerunkiem. Kubeczki, puzzle czy poduszki dla dzieci, na których widnieje ich uśmiechnięta buzia, mogą być prawdziwą niespodzianką. Zamiast zdjęcia dziecka na dowolnym przedmiocie można także umieścić podobiznę ulubionego pluszaka lub malunek wykonany samodzielnie przez malucha. Aby sprawić milusińskim radość rodzice wynajdują coraz bardziej niezwykłe prezenty. Nie koniecznie liczy się tylko ich cena. Często ważny jest ciekawy pomysł i trafność podarunku.

Continue reading “Duży wybór wyjątkowych poduszek dla Twojego dziecka” »

Czym jest integracja sensoryczna? W jaki sposób się ją prowadzi?

Terapia integracji sensorycznej przyjmuje postać ukierunkowanej zabawy, w której dziecko chętnie uczestniczy oraz wie, iż może tworzyć zajęcia wspólnie z terapeutą. W czasie tego typu zajęć nie naucza się dziecka jakiś ściśle określonych umiejętności, najważniejszy cel terapii skupia się na poprawie integracji między zmysłami w układzie nerwowym. Dzięki tej metodzie terapeuta jest w stanie stymulować zmysły dziecka, jak i usprawnić tego typu sfery, jak motoryka duża albo koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Continue reading “Czym jest integracja sensoryczna? W jaki sposób się ją prowadzi?” »