Chryzantemy wielokwiatowe


„Chryzantemy złociste w kryształowym wazonie stoją na fortepianie, kojąc smutek i żal” – śpiewał Mieczysław Fogg. Od zawsze chryzantemy były symbolem mijającego czasu. Przykleiliśmy im „nagrobną” etykietę i łączyliśmy przygnębieniem.

Chryzantemy

Autor: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież to tak czarujące, wdzięczne i wbrew pozorom wesołe kwiaty. Mało tego, w Japonii Dzień Chryzantemy to radosne święto, podczas którego popija się wino powstałe z tych kwiatów.

Na punkcie chryzantemy oszaleli w ostatnim czasie floryści. Jest to kwiat o stosunkowo niewysokiej cenie, który może cieszyć nasze oczy nawet 3 tygodnie (w nienaruszonym stanie), będąc przy tym znakomicie wpisanym w jesienny klimat. Zaskakuje również różnorodność kwiatów – od gęsto utkanego kwiecistego skrawka kobierca po duże, puszyste pompony. Barwy? Jakie tylko sobie wymarzymy – w sklepach zobaczymy nawet farbowane.

Do jesiennych aranżacji wybieramy zwykle odmiany o kształcie regularnej kuli, mocno obsypane kwiatami. Tarasy, balkony oraz schodki do domu ozdabiamy odmianami o kwiatach drobnych lub średniej wielkości (chryzantema wielokwiatowa, dostępna np.

Zaciekawiło Cię to zagadnienie? Jeżeli tak, to z chęcią chcielibyśmy Cię powiadomić, że kolejny interesujący wpis (http://www.artykulyreligijne.pl/plakaty-religijne) czeka na Ciebie na nowej witrynie – czytaj z radością.

tutaj: chryzantema wielokwiatowa na chryzantemy.pl, tworzącymi kule o średnicy 30-60 cm. Należy jednak dla urozmaicenia wykorzystać inne formy, np. krzaczaste, które możemy ustawić

Kukły wśród chryzantem

Autor: Valter Wei
Źródło: http://www.flickr.com

w wielobarwnych kompozycjach z innymi gatunkami roślin których nam nie brak jesienią.

Chryzantemy ulokowane w wiklinowym koszu czy glinianej osłonce, w towarzystwie okrągłej dyni i opadłych liści, stanowią piękną aranżację aż do pierwszych mroźnych dni.

A wiedzieć musimy, że chryzantemy kwitną z entuzjazmemaż do ostatnich chwil, jakby chciały powiedzieć : doceńcie urok późnej jesieni! Ciepłymi barwami ogrzewają serca aż do pierwszych mrozów. Z tej przyczyny, są to najpopularniejsze kwiaty, które stawiamy na pomnikach zmarłych (w doniczce mogą stać nawet 1,5 miesiąca). Zwyczaj ten stał się już polską tradycją – parę dni przed dniem Wszystkich Świętych, można zakupić różne rodzaje chryzantem doniczkowych.

Najlepiej jest przechowywać je na tarasie tudzież w ogrodzie.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie absorbujący, to bez wahania kliknij tu i przeczytaj tamto źródło – tam też odnajdziesz wiele godnych uwagi informacji.

Przed nocą wstawmy kwiaty do piwnicy, lub chłodnego przedpokoju. Musimy mieć na uwadze, że – nie należy doniczkowych chryzantem wstawiać do nagrzanych mieszkań.

Social tagging: > > >

Comments are closed.