Czy należy posłać dziecko do przedszkola niepublicznego?


Co roku wielu rodziców staje przed niemałym dylematem – jakie przedszkole wybrać dla swojej pociechy? Wybór nie należy do najłatwiejszych, bo przecież chodzi o edukację naszego dziecka. Dowiedz się dlaczego przedszkola niepubliczne to cieszą się coraz większym uznaniem!

Dzieci w przedszkolu

Autor: Russell Stringfield
Źródło: http://www.flickr.com
Niepubliczne przedszkola posiadają wiele zalet, które są niezwykle ważne podczas wyboru najlepszego miejsca dla naszego maleństwa i odgrywają pierwszą rolę w jego codziennym rozwoju.

Pierwszą ważną zaletą jest na pewno to, że łatwiej do nich zapisać dziecko. Co, więcej w przedszkolach prywatnych zazwyczaj grupy, w jakich przebywają dzieci nie są liczne a na grupę (zwłaszcza dzieci młodszych) przypada więcej opiekunek niż w przedszkolu państwowym. Tak sytuacja pozwala na indywidualne podejście do dziecka i lepszy przebieg zajęć. W dodatku nauczycielkom łatwo spostrzec, czy dzieje się coś groźnego.

Powiązane artykuły –

Wszystkie przedszkola zapewniają program podstawowy, ale możemy również wybrać prywatne przedszkole profilowane: językowe, sportowe, artystyczne i inne. Do takiego przedszkola warto zapisać dziecko, jeśli wykazuje ono zamiłowanie do danych czynności i zależy nam na tym, by miało możliwość rozwoju w ulubionym kierunku. Warto sprawdzić, jaką propozycję zajęć nieobowiązkowych posiada interesujące nas przedszkole niepubliczne. Miastem, które oferuje duży wybór przedszkoli prywatnych jest Wrocław.

Miejsca dla dzieci bywają tu dostępne jeszcze nawet w roku szkolnym. Co więcej, Wrocław to miasto, w którym niepubliczne przedszkola gwarantują sporą ilość oryginalnych zajęć dodatkowych jak chociażby zajęcia z ekologii. Miejmy jednak na uwadze, by przedmioty dodatkowe dobierać z głową. Zbyt duża ilość zajęć zamiast sprawić maluchowi uciechę, raczej go zrazi i pozbawi beztroski dzieciństwa. Jak zatem wybrać idealne prywatne przedszkole?

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę odległość między przedszkolem a domem i miejscem pracy, plan zajęć, ofertę posiłków, ilość dzieci w danej grupie wiekowej, ilość i jakość zapewnianych przez przedszkole zabawek oraz pomocy naukowych, miesięczne koszty oraz obligatoryjne koszty dodatkowe – [www]. Nie bez znaczenia mogą okazać się rady rodziców z okolic oraz wizyta na tak zwanych “drzwiach otwartych”. Pamiętajmy też, iż przedszkole niepubliczne o uregulowanym statusie podlega nadzorowi kuratorium oświaty. Dobrze jest sprawdzić taki status przed zapisaniem dziecka do przedszkola.
Social tagging: > >

Comments are closed.