Dla sporej grupy osób to najistotniejszy dzień w całym życiu – pierwsza komunia święta. Czym właściwie jest?


W końcu przychodzi ten dzień – pierwsza komunia święta. Dla wielu dziecijest to niezwykle ważna chwila. Chłopcy wyglądają dostojnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki ubierają się w pięknie suknie komunijne. Po pięknej uroczystości jest czas na najważniejszą dla każdego dziecka uroczystość – spotkanie w gronie rodzinnym i cieszenie się z prezentów.

Autor: Superfoto.pl
Wiele osób narzeka właśnie na to, że ostatnia część tej uroczystości – czyli prezenty, stają się najważniejsze dla dziecka. A co jest w tym złego? Czy nie można po prostu oddzielić tych dwóch sfer, sprawić by były zgodne, żeby jedna i druga miała swoje zaszczytne miejsce. Do pierwszej części – celebrowanej w kościele trwają długie przygotowania z udziałem dzieci (oferta na sukienki komunijne). Choć poświęcają czas na odpowiednie przygotowanie, słuchają rodzicielskich wykładów dotyczących wiary, to jednak mogą nie zdawać sobie jeszcze sprawy z powagi tej uroczystości. Co nie oznacza oczywiście, że nie mogą brać w tym udziału.

Z pewnością, jest to sytuacja odmienna, bardziej poważna niż te, w których dotychczas brały udział. Wiadomo że, nie można od nich wymagać, znajomości religii porównywalnej do tej jaką maja dorośli. Dziecko w tym wieku ma wiele innych rozterek charakterystycznych dla swojego wieku. Najważniejsze, żeby dziecko pozostało dzieckiem, jak najbardziej naturalnym, żeby cieszyło się z prezentów, a na uroczystości kościelnej mogło sobie ziewnąć z nudów… Nic w tym złego.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Zobacz również podobne witryny na ten opisywany temat, które zapewne są równie wciągające.

Jest czas bowiem w życiu na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już najmłodszych lat dziecko powinno wypełniać powierzone mu zadania, gdyż dzięki temu będzie lepiej dostosuje się do życia w przyszłości.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to,dziecko powinno mieć dużo swobody, bo podobnie, jak obowiązki i nauka, tak do prawidłowego rozwoju dziecka niezbędna jest też odpowiednia ilość zabawy. To naprawdę niezwykle ważne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy by nasze dziecko wyrosło na mądrego i szczęśliwego człowieka. Warto o tym pamiętać i nie brać sobie za bardzo do serca innych rad, no chyba, że zachowują zdrowy rozsądek i nie każą eksperymentować z metodami wychowawczymi. Takie recepty bardzo często się nie sprawdzają, ba, mogą jeszcze zaszkodzić.
Social tagging: > > > >

Comments are closed.