Archives for dzieci


Dlaczego warto stosować pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane?

Wielu z nas było wychowanych na pieluszkach tetrowych. Ich doskonałość wyparły około 25 lat wcześniejpampersy. Teraz wiele matek pracujących i niepracujących wraca do pieluch. Pieluszki wielorazowe ostatnio przeżywają swój renesans. Większość rodziców którzy je używają jest bardzo zadowolonych. Dla niektórych, zwłaszcza młodych mam może to być jednak czarna magia czy też obcość zagadnienia.

Continue reading “Dlaczego warto stosować pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane?” »

Place zabaw dla dzieciaków niewątpliwie powinny być między innymi zupełnie bezpieczne

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach na nasze dzieci czeka o wiele więcej zagrożeń niż jeszcze parę lat temu. Dzisiaj praktycznie żaden rodzic nie wyobraża sobie aby zostawić swoje dziecko bez opieki – tymczasem jeszcze kilkanaście lat temu to my sami wychodziliśmy na dwór z innymi dziećmi i bawiliśmy się w różnych miejscach, w których niejednokrotnie było bardzo niebezpiecznie. Teraz jednak czasy się trochę zmieniły, dlatego na pewno powinieneś wielką uwagę zwracać na to, gdzie bawią się Twoje dzieci. Okazuje się, że nawet klasyczny plac zabaw może nieść za sobą pewne niebezpieczeństwa – dlatego powinieneś zawsze skrupulatnie sprawdzać stan placu zabaw, na którym bawią się Twoje pociechy.

Continue reading “Place zabaw dla dzieciaków niewątpliwie powinny być między innymi zupełnie bezpieczne” »

Czego nie powinno zabraknąć w szafie oseska

Z doświadczenia wiemy, iż kupowanie ciuszków dla dziecka, a w szczególności dla noworodka nie jest sprawą jasną i bezsporną.

Continue reading “Czego nie powinno zabraknąć w szafie oseska” »

Rozrywki dla maluchów – jakie rozwiązania ma się współcześnie do wyboru i czemu warto z nich korzystać?

Dzieci mają bardzo chłonne umysły, więc z pewnością dobrze jest ten fakt wykorzystać oraz postarać się jak najbardziej efektywnie wspierać ich rozwój. Na szczęście, współcześnie świat obfituje w dużo atrakcyjnych rozwiązań, jak na przykład nowoczesne zabawki edukacyjne bądź zajęcia dla dzieci w różnym wieku, o różnej tematyce.

Continue reading “Rozrywki dla maluchów – jakie rozwiązania ma się współcześnie do wyboru i czemu warto z nich korzystać?” »