Archives for dzieci


Najfajniejsze atrakcje dla dzieci, czyli w jaki sposób nie zanudzić maluchów w teatrze

Większość wyjazdów mrozi krew w żyłach opiekunów, bo zdają sobie sprawę, że trudno jest zainteresować dziecko i dokonać tego, że nie będzie zanudzać się w czasie wspólnej podróży. W dzisiejszym świecie nie jest jednak tak nieprzychylnie, bo nawet najmniejsza miejscowość wypoczynkowa obfituje w miejsca, gdzie organizowane są oryginalne atrakcje dla dzieci. Warto przejrzeć sieć w poszukiwaniu miejsc, do których da się zabrać nasze maluchy, aby także one bawiły się na wspólnym wyjeździe równie dobrze, co ich rodzice.

Continue reading “Najfajniejsze atrakcje dla dzieci, czyli w jaki sposób nie zanudzić maluchów w teatrze” »

Znacznie wyższy akcent kładziony na kreatywne podchodzenie do przedszkolaków.

Obecnie w pedagogice położony jest akcent na to, aby w sposób kreatywny podchodzić już do najmłodszych uczniów, gdyż wskazuje się, iż tym sposobem da się oddziaływać na ich wszechstronny rozwój. Kreatywność to dzisiaj coś fundamentalnego i nauczyciele muszą wiedzieć, w jaki sposób wyzwolić ją w dzieciach, tym bardziej wówczas, gdy można je jeszcze uformować.

Continue reading “Znacznie wyższy akcent kładziony na kreatywne podchodzenie do przedszkolaków.” »

Dowiadujemy się jakie przedszkole będzie najlepsze dla naszego dziecka?

Wiele polskich rodzin właśnie przeżyło bardzo trudny okres. Wrzesień to czas, kiedy nie tylko starszaki powracają do szkół. To także ważny moment w rozwoju maluchów, które po raz pierwszy pójdą do przedszkola.

Continue reading “Dowiadujemy się jakie przedszkole będzie najlepsze dla naszego dziecka?” »

Skąd brać niezbędną wiedzę odnośnie do pielęgnowania dziecka? Jakie istnieją możliwości?

Długo oczekiwany potomek wreszcie pojawił się w naszym domu. Niby o wiele wcześniej przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia, natomiast i tak czujemy się niedoinformowani. Wydaje nam się, że brak nam istotnej wiedzy. Trzeba pocieszyć się tym, że instynkt macierzyński i opiekowanie się potomstwem, to cechy zakorzenione w nas głęboko. Niektóre rzeczy wykonujemy niemal odruchowo. Jednak wciąż istnieje w nas potrzeba zdobywania dodatkowej wiedzy, szukania odpowiedzi na ważne dla nas pytania. Wiele informacji dadzą nam matki, położne albo przyjaciółki.

Continue reading “Skąd brać niezbędną wiedzę odnośnie do pielęgnowania dziecka? Jakie istnieją możliwości?” »