Archives for dzieci


Czy można zachęcić dzieci do bardziej tradycyjnej rozrywki, czyli gry planszowe? Zdaje się, że jak najbardziej

Gry dla dzieci częściej mają uczyć nasze pociechy, lecz są także takie gdzie najmłodsi uczą się niedobrych nawyków, jakich rodzice woleliby raczej unikać. Gry wdrażają do życia dzieci złe zachowania i sporą dawkę emocji. Gry strzelanki lub na przykład gry bijatyki bardzo interesują nasze dzieci, ale uczą je przemocy, która może się objawiać w życiu codziennym.

Continue reading “Czy można zachęcić dzieci do bardziej tradycyjnej rozrywki, czyli gry planszowe? Zdaje się, że jak najbardziej” »

W jaki sposób poprawiać kreatywne rozumowanie u swojego dziecka?

Poszerzanie u własnej pociechy kreatywnego rozumowania to obowiązek absolutnie każdego rodzica! W końcu bez wątpienia nie chcielibyśmy mieć tego dziecka, które najzupełniej niczym się nie jest w stanie wyróżnić. Oczywiście chodzi wyłącznie o bardzo pozytywne wyróżnienie się, zero problemu. Bardzo często sądzimy, że polska szkoła publiczna produkuje głównie ludzi, którzy w sumie mają sporą wiedzę, ale cóż z tego, skoro są ogromne problemy z nieco bardziej kreatywnym myśleniem?

Continue reading “W jaki sposób poprawiać kreatywne rozumowanie u swojego dziecka?” »

Sprawmy własnemu maluchowi miłą zabawkę!

Trzeba zapewnić własnym dzieciom życie. Jeśli ktoś nie miał na nieszczęście miłego dzieciństwa pewnie w dorosłości także nie będzie mu wspaniale.

Continue reading “Sprawmy własnemu maluchowi miłą zabawkę!” »

Renesans popularnych planszówek w naszym opanowanym przez urządzenia elektronicznie świecie.

Sposobów na rozwijające i przyjemne wykorzystanie wolnych chwil jest bardzo dużo. Niestety ostatnia dekada przyniosła ogromny rozwój elektroniki, i dzisiaj w zasadzie większość z nas nosi przy sobie tablet lub smartfon. Także w większości domów stoi telewizor i komputer, i niestety wszystkie te sprzęty ogromnie zmieniły sposób w jaki się spędza wolny czas.

Continue reading “Renesans popularnych planszówek w naszym opanowanym przez urządzenia elektronicznie świecie.” »