Fotokalenarz – sprawdzony prezent na każdą okazję


Zróżnicowany asortyment upominków proponowanych na rynku pozwala nam zrobić ciekawy i pamiętny prezent dla osób w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Sprawa nieco się jednak komplikuje, gdy prezent musimy ofiarować więcej niż jednej osobie – czyli na przykład nowożeńcom, czy szefostwu w firmie.

kalendarz

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
W takich sytuacjach nie zawsze łatwo trafić w gusta każdego z obdarowywanych z osobna, dlatego w takich przypadkach większość z nas stawia na uniwersalne prezenty, czyli takie, które nadają się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, starych i młodych, najbliższej rodziny czy dalszych krewnych i na różne okazje. Takim uniwersalnym upominkiem może być na przykład fotokalendarz.

Fotokalendarze robione są na ogół przez studia fotograficzne.

Nie ociągaj się – jeśli podoba Ci się ten artykuł, to do zobaczenia (https://rosanto.pl/bransoletki) mamy także zbliżone zagadnienia na witrynie, która znajduje się pod umieszczonym linkiem.

Podstawą jest wówczas posiadanie co najmniej kilkudziesięciu fotografii tematycznych, które miałyby się znaleźć w takim fotokalendarzu. Fotografie te można zrobić i wybrać samodzielnie lub też zlecić ich zrobienie wspomnianej firmie. W zasadzie większych komplikacji w ich wykonaniu praktycznie nie ma – produkuje się standardowy kalendarz, po czym dodaje się do niego wybrane fotografie – jedno zdjęcie na dany miesiąc roku albo kilka w postaci kolażu.

Tego rodzaju produkt bywa doskonałym prezentem w przypadku wielu okazji – szczególnie jeśli chodzi o jubileusze. Będzie to świetny prezent między innymi dla nowożeńców – fotokalendarz może zawierać zrobione podczas ich wesela zdjęcia, przypominając dzięki temu wszelkie związane z tym momenty. Fotokalendarz może być także doskonałym podarunkiem w przypadku rocznicy ślubu oraz w momencie jubileuszowych urodzin (najczęściej okrągłych: 20, 30, 40 itd.).

To od nas zależy tematyka fotokalendarza – jeśli chcemy możemy zdecydować się na fotografie z humorem bądź zdecydować się na gustowne ujęcia akcentujące styl sfotografowanych obiektów. Obiektami tymi bowiem nie muszą być oczywiście tylko i wyłącznie żywe postacie – równie dobrze można postawić fotografie ukazujące krajobrazy związane w jakiś sposób z życiem obdarowywanego, czy też rzeczy lub drobiazgi mające dla takiej osoby ogromne znaczenie. W takim przypadku jednak należy bardzo dobrze znać preferencje i losy obdarowywanego.

Social tagging: > >

Comments are closed.