Jak ubrać dziecko do Pierwszej Komunii? Zorientuj się, z jakich propozycji można wybierać


Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim istotne wydarzenie duchowe. Jednakże poza spotkaniami w kościele oraz stosownym przygotowaniem się pod kątem religijnym, znacząca jest też cała oprawa, o jaką muszą zadbać rodzice. Na pierwszym miejscu jest dobór ładnego ubrania dla dziecka. Jeśli nie ma wymogu ubierania pociech w alby komunijne, rodzice mogą samemu wybrać, jaki strój założy tego dnia jego dziecko.

I Komunia Św.

Autor: Charles Clegg
Źródło: http://www.flickr.com
Alby komunijne (kliknij) zwykle uszyte są ze sterczu, toteż nie przepuszczają powietrza oraz przez to nie zapewniają komfortu noszenia. Pociecha natychmiast spoci się, również siedząc w kościele, gdyż w tłumie ludzi w parę min. powietrze może zrobić się duszne oraz nieprzyjemne. Walorem sterczu jest jego elastyczność, ale gdy bierzemy pod uwagę komfort naszej pociechy, wybierzmy alby z atłasu. To dużo lżejszy oraz chłodniejszy materiał. Chociaż jest odrobinę kosztowniejszy, to dobrze jest w niego zainwestować, przecież dziecko musi spędzić w albie kilka godzin.

Alternatywą dla tego rodzaju stroju są suknie oraz garnitury komunijne. Decydując się na tę opcję będziemy mieć naprawdę szerokie pole wyboru. Jeśli chodzi o sukienki, najkorzystniej jest przymierzyć parę modeli, aby zorientować się, w której sukience nasza córka wygodnie się czuje. Suknia nie może uwierać czy przeszkadzać w chodzeniu. Tego typu kreacje mogą mieć sporo falban, koronek, a nawet bufiaste rękawy, jednak dużo ładniejsze są proste fasony, jakie nie przyćmią naturalnej urody pociechy. Garnitury komunijne to znacznie mniejszy problem z wyborem, również z tego powodu, iż chłopcy są też mniej wymagający – sprawdź sklep ubiory-komunijne.pl.

Dla spokoju sumienia warto jest tak samo jak w przypadku dziewczynek przymierzyć kilka fasonów, ponieważ może się okazać, iż jeden będzie zdecydowanie bardziej komfortowy od drugiego albo ładniej się ułoży. Garnitury muszą być ładnie wykończone i nie można zapomnieć o kupnie białej koszuli, jaka będzie świetnym dopełnieniem szykownego wyglądu. Mając na względzie scharakteryzowane sugestie dobranie stroju dla naszego dziecka nie będzie problemem.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z tego tematu? Chcemy pomóc. Trzeba wejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej (http://soapbubble.pl/zaproszenia-slubne-kaligrafia/) szczegółów.

Nie zapominajmy, by na pierwszym miejscu nie stał tylko elegancki wygląd, lecz również komfort, a dziecko będzie z przyjemnością wspominać ten niezrównanie ważny dla niego dzień.

Social tagging: > > >

Comments are closed.