Archives for komputery


Czy rynek telefonii komórkowej tworzy nowe szanse działania dla informatyków?

Współcześnie wykorzystanie przez nas komórek stało się niezmiernie rozległe. Praktyka klarownie ukazuje, że dzisiaj stosujemy je w wyjątkowo wielu wymiarach dnia codziennego. Niegdyś służyły nam tylko do wykonywania połączeń oraz pisania krótkich wiadomości tekstowych, jednakże sytuacja diametralnie się odmieniła.

Continue reading “Czy rynek telefonii komórkowej tworzy nowe szanse działania dla informatyków?” »

Obecnie normą jest, że można obejrzeć filmy o jakości full hd

Kiedyś, kiedy nasi dziadkowie a bywa, że i rodzice oglądali telewizję, to musieli faktycznie się skupić. Bo program leciał tylko raz, nie było powtórek, nie można było nic sobie nagrać lub zatrzymać. Dodatkowo ekran w telewizorze nie należał do dużych i wszystko było pokazywane w czerni i bieli.

Continue reading “Obecnie normą jest, że można obejrzeć filmy o jakości full hd” »

Infrastruktura IT w firmie – czym jest symmetric SMP oraz w jaki sposób działa?

Symmetric multiprocessing to pojęcie, jakie zwie wieloprocesorowość symetryczną. Jak nie trudno się domyślić określenie ta wywodzi się z języka angielskiego, jest też określane skrótem SMP. Przetwarzanie symetryczne zezwala na większe wzmożenie mocy obliczeniowej komputera, dzięki czemu jest to niezmiernie przydatne rozwiązanie.

Continue reading “Infrastruktura IT w firmie – czym jest symmetric SMP oraz w jaki sposób działa?” »

Bogaty wybór gier na PC dla wszystkich

Nie ma chyba jakichkolwiek wątpliwości co do tego, że gry komputerowe zaliczają się w chwili obecnej do rozrywek cieszących się absolutnie najwyższą popularnością na całym świecie. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, gdyż z szeregu rozmaitych przyczyn śmiało możemy powiedzieć, że jest to doskonała rozrywka dla właściwie każdego z nas, bez względu na to, jakie tak w ogóle mamy indywidualne wymagania.

Continue reading “Bogaty wybór gier na PC dla wszystkich” »