Fotokalenarz – sprawdzony prezent na każdą okazję

Zróżnicowany asortyment upominków proponowanych na rynku pozwala nam zrobić ciekawy i pamiętny prezent dla osób w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Sprawa nieco się jednak komplikuje, gdy prezent musimy ofiarować więcej niż jednej osobie – czyli na przykład nowożeńcom, czy szefostwu w firmie.

kalendarz

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
W takich sytuacjach nie zawsze łatwo trafić w gusta każdego z obdarowywanych z osobna, dlatego w takich przypadkach większość z nas stawia na uniwersalne prezenty, czyli takie, które nadają się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, starych i młodych, najbliższej rodziny czy dalszych krewnych i na różne okazje. Takim uniwersalnym upominkiem może być na przykład fotokalendarz.

Fotokalendarze robione są na ogół przez studia fotograficzne. Podstawą jest wówczas posiadanie co najmniej kilkudziesięciu fotografii tematycznych, które miałyby się znaleźć w takim fotokalendarzu. Fotografie te można zrobić i wybrać samodzielnie lub też zlecić ich zrobienie wspomnianej firmie. W zasadzie większych komplikacji w ich wykonaniu praktycznie nie ma – produkuje się standardowy kalendarz, po czym dodaje się do niego wybrane fotografie – jedno zdjęcie na dany miesiąc roku albo kilka w postaci kolażu.

Tego rodzaju produkt bywa doskonałym prezentem w przypadku wielu okazji – szczególnie jeśli chodzi o jubileusze. Będzie to świetny prezent między innymi dla nowożeńców – fotokalendarz może zawierać zrobione podczas ich wesela zdjęcia, przypominając dzięki temu wszelkie związane z tym momenty. Fotokalendarz może być także doskonałym podarunkiem w przypadku rocznicy ślubu oraz w momencie jubileuszowych urodzin (najczęściej okrągłych: 20, 30, 40 itd.).

To od nas zależy tematyka fotokalendarza – jeśli chcemy możemy zdecydować się na fotografie z humorem bądź zdecydować się na gustowne ujęcia akcentujące styl sfotografowanych obiektów.

Stworzyliśmy dla Ciebie kolejne zajmujące wiadomości na interesujący Cię temat. Wejdź do kolejnego wpisu oraz czytaj wpis zaproszenia ślubne tekst.

Obiektami tymi bowiem nie muszą być oczywiście tylko i wyłącznie żywe postacie – równie dobrze można postawić fotografie ukazujące krajobrazy związane w jakiś sposób z życiem obdarowywanego, czy też rzeczy lub drobiazgi mające dla takiej osoby ogromne znaczenie. W takim przypadku jednak należy bardzo dobrze znać preferencje i losy obdarowywanego.