Dlaczego trzeba poświęcać jak najwięcej uwagi prawidłowemu żywieniu kobiet, które są w ciąży

Ciąża jest szczególnym okresem w egzystencji kobiet. Niektóre z nich przygotowują się do macierzyństwa jeszcze na długo przed zaplanowanym poczęciem. Właściwie się odżywiają i połykają kupione w punktach aptecznych specyfiki. Kiedy wreszcie test utwierdzi je w przekonaniu, że za kilka miesięcy zostaną szczęśliwymi mamami, to na ich talerzykach zaczynają uwidaczniać się specjalnie skomponowane dania.

Wiosenna dieta

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Od prawidłowego żywienia w czasie ciąży zależy bowiem zdrowie przyszłej matki i poczętego dziecka.Dieta w ciąży nie oznacza oczywiście, że trzydziestolatka ma troszczyć się o linię i zrzucać zbędne kilogramy, których nabawiła się jedząc od dobrych kilku lat czekolady mleczne i wysokoenergetyczne kolacje. Hasło dieta w ciąży oznacza tak profilaktykę schorzeń, przykazania właściwego odżywania, jak i pewne restrykcje żywieniowe.Pełnowartościowe białko zawarte w szklance mleka i przetworach mlecznych, mięsie oraz rybach morskich, stanowi nieodłączny składnik codziennego obiadu. Minerały zawarte w krajowych albo sprowadzanych owocach i warzywach prosto z grządki, przyczynią się do prawidłowego wzrostu płodu i pomogą chronić je przed ewentualnymi wadami rozwojowymi.Przy zachowaniu prawideł zdrowego żywienia trzeba rozpatrzyć celowość zażywania wszędzie dostępnych i ustawicznie reklamowanych środków witaminowych. Fabrycznie produkowane minerały nie mogą przecież być tak wartościowe, jak te samorodnie występujące w produktach spożywczych (wszystko co musisz wiedzieć na temat diety dla kobiety w ciąży).

ciąża

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już wcześniej napisano, dieta w ciąży obejmuje szereg artykułów, których jedzenie bywa niezwykle groźne. Trwałe kalectwo, a nawet przedwczesna śmierć dziecka, to tylko niektóre konsekwencje spożywania wina czerwonego. Z rozmachem zakrojone kampanie społeczne uwrażliwiają opinię publiczną na tę problematykę. A ponadto należałoby ograniczyć picie kawy parzonej w ekspresie i uważać tak na specyfiki przeciwbólowe, jak i ziołowe herbaty. Całkowite wyeliminowanie śmieciowego jedzenia (na przykład frytek) i pączków jest raczej niemożliwe, ale zawsze warto spróbować.
Po usunięciu z jadłospisu części produktów błędem byłoby twierdzić, że dieta w ciąży musi być monotonna. Przy krzynie pomysłowości, koncentrowaniu uwagi przy gotowaniu dań i zadbaniu o właściwe proporcje składników odżywczych, z sukcesem osiągniemy oczekiwany cel, jakim staje się zdrowie naszej pociechy (zobacz szczegóły na ekoj.pl).