Ile trzeba znać znaków, żeby perfekcyjnie mówić po japońsku?

język japoński zalicza się do grupy najbardziej skomplikowanych języków na globie. Jednak ma swoich sympatyków. Niezwykle wielu pasjonatów tego języka zaczyna naukę na własną rękę, aby potem kontynuować ją z doświadczonymi nauczycielami.

Nauka jęz. japońskiego sprawia na pewno dużo przyjemności i radości osobom, które są pasjonatami japońskiej cywilizacji. Fani Kraju Kwitnącej Wiśni uczą się języka z wszelkich źródeł, które są tylko możliwe. Język ten nie należy do najprostszych, z tego też powodu nie należy spodziewać się, że wszystkie znaki jęz. japońskiego uda się opanować w trakcie jednego semestru lub jednego roku. Nauka japońskiego potrzebuje od ucznia niezwykle wielu poświęceń. Rozpoczęcie tego typu nauki powinno zacząć się od znaków z grupy hiragana oraz katakana. Opanowanie tych znaków umożliwia mówienie w tym języku na szczeblu podstawowym. Jeżeli chcesz poznać język japoński Poznań jest miastem, gdzie znajdziesz najlepszych nauczycieli.
szpilki

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Naukę języka japońskiego najlepiej zacząć od poznawania kanji, które składają się na obszerny alfabet. Wszystkich japońskich znaków jest przeszło 60 tysięcy, lecz do swobodnego porozumiewania się tym językiem wystarczy poznanie około 2000 logografów. Tych znaków można się uczyć ze stron fanowskich, które znajdziemy w internecie. Zezwalają one na obeznanie się z podstawowymi zwrotami i znakami. Następne kroki moglibyśmy wykonać korzystając z samouczków, które możemy znaleźć w internecie. Późniejszymi krokami są zakup książek i ćwiczeń oraz zapisanie się na kurs japońskiego w szkole lingwistycznej. Można także skorzystać z pomocy native spikera, w czasie lekcji indywidualnych.

Poziom znajomości tego języka jest określany na podstawie zakresu znajomości alfabetu japońskiego. Początkującym wystarczyłaby znajomość 1000-2000 znaków. Poziom akademicki osiągany jest przy znajomości ok. 5000-7000 znaków.zobacz tu kurs maturalny warszawa kurs maturalny warszawaPoziom ekspercki i zaawansowany osiągany jest powyżej 7000 znaków.