Pieluchy wielokrotnego użytku

Nasze matki, nasze, czyli osób mających więcej niż 15 lat, stawiały na pieluchy tetrowe. Choć w sumie hasło stawiały na jest użyte zdecydowanie na wyrost. W rzeczywistości było tak, że nie miały raczej żadnego wyboru. Po prostu były zmuszone używać tego rodzaju pieluch. Musiały się przy nich sporo napracować, ale nie było innej opcji. Dziś jest alternatywa, to pieluszki jednorazowego użytku. Bardzo dużo matek kupuje właśnie tego typu pieluszki.

Przebierania dziecka

Autor: Petras Gagilas
Źródło: http://www.flickr.com
Bo to wygoda, a przecież młode matki są bardzo zaganiane, brakuje im czasu na cokolwiek i nie potrafią zrozumieć jak można było mieć pieluszki wielorazowe. Ale jest też grupa mam świadomych tego, że pieluchy jednorazowe, to spore marnotrawstwo kasy i też ingerencja w środowisko, jakkolwiek by to nie brzmiało. Dlatego te matki znajdują czas na pieluchywielorazowe. Niektóre mają kilka terowych pieluszek, ale mają też pieluszki, w których da się wymienić wkład. Schną one bardzo szybko i naprawdę nie jest to żaden kłopot.

Ekologia jest najważniejsza Ekologiczne opcje są wykorzystywane w wielu sytuacjach. Ale mało, komu wydaje się, że jego pojedyncze działanie ma wpływ na cała ziemię, a tak właśnie jest. Dlatego tak istotne jest, żeby funkcjonując w swoim małym gospodarstwie domowym pamiętać o tym, żeby wybierać ekologiczne rozwiązania. Po części ludzie to rozumieją i kupują sprzęty energooszczędne, zmieniają żarówki itd.. ale niewielu ludzi wie, że można wybierać przykładowo pieluszki ekologiczne. Bardzo często wybieramy jednak pampersy.

Czemu?, bo to prostsze. Niektórzy ludzie, którzy chcą żyć w zgodzie z ekologią stawiają na pieluszki, które da się używać wiele razy. Jeszcze do niedawna nikogo to nie dziwiło.bonusy (kursy Collegium Novum