Pierwsza komunia święta – jakiego rodzaju dodatki można wybrać? Sprawdź, co jest teraz modne

Jedną z istotniejszych uroczystości w życiu dziecka , które dorasta w rodzinie wierzącej w Chrystusa jest przyjęcie I komunii świętej. Rodzice pociech przystępujących po raz pierwszy do tego sakramentu chcą, aby dzień ten był ważny pod każdym względem. Przywiązują więc dużą wagę także do stroju. Jakie stroje cieszą się obecnie ogromną popularnością, jakie są kupowane przez rodziców najczęściej?

komunia

Autor: Simone Meier
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze do niedawna dziewczynki, które po raz pierwszy przystępowały do komunii świętej zakładały suknie, które były miniaturkami sukien ślubnych. Natomiast chłopcy występowali w garniturkach. Taki widok w większości polskich kościołów jest na chwilę obecną coraz rzadszy – kliknij tutaj . Coraz większą popularność wśród rodziców zdobywa alba komunijna. Alba komunijna jest dzisiaj tak popularna, że jest równie chętnie ubierana jest przez dziewczynki, jak i przez chłopców. W zdecydowanej większości pociechy w trakcie uroczystości mają więc identyczne stroje, na pewne szaleństwo rodzice pozwalają sobie dopiero po zakończeniu uroczystości w kościele. Nadal jednak panuje bardzo dużą dowolność w wyborze dodatków komunijnych. Jakie są więc najczęściej stosowane dodatki komunijne?

Dodatki komunijne to bez wątpienia dla dziewczynek wianuszki. Wybór wianuszków jest wielki. Większość z nich to modele , które ozdobione są atłasowymi wstążeczkami i kwiatkami. Znaczna część z nich ma wbudowane odznaczające się dużą elastycznością druciki, dzięki czemu bez trudu można dopasować wianek do kształtu głowy dziecka.

Jeżeli chcesz uzyskać inne dane na omawiane zagadnienie, to przydatne do tego będą praktyczne materiały (https://taniawodka.pl/), które odnajdziesz tutaj. Zobacz to!

W wielu wypadkach mamy zamiast sztucznych wianuszków decydują się kupić wianuszki z żywych kwiatów. Tutaj możliwości wyboru nie są już tak duże, ogranicza je dostępność kwiatów w maju – poznaj ofertę sklepu ubiory-komunijne.pl. W zdecydowanej większości przypadków wybierane są stokrotki. Często wykorzystywanym dodatkiem zarówno dla chłopców, jak o dla dziewczynek są rękawiczki i i szyte z myślą o pierwszej komunii chusteczki. Te ostatnie są na ogół zdobione ręcznym haftem lub wykonaną także ręcznie koronką. Pierwsza komunia święta jest wydarzeniem niezwykłym nie tylko dla dziecka, ale również dla jego rodziny. Dla rodziców wiąże się z ogromnymi wydatkami. Oprócz alby rodzice kupić muszą mnóstwo dodatków, które mają sprawić, że ich dziecko będzie w tym wyjątkowym dniu wyglądać naprawdę wyjątkowo.