Niecodzienny sukces najzwyklejszej zabawki. Dlaczego ta animacja i ta postać są tak bardzo popularne, co ma na to wpływ?

Nasze pociechy uwielbiają bajki, niezwykłych bohaterów, którzy posiadają nadprzyrodzone moce. Czasami jest to superbohater, a od czasu do czasu zwykły, ale jakże wspaniały koń. Taką postacią jest z pewnością my little pony, a możemy obejrzeć w animowanym serialu, który jest podrukowany przez Hasbro Studio w USA. Serial opiera się na serii zabawek, które osiągnęły znaczną popularność.

zabawka My Little Pony

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com
Serial ceniony jest za rzeczy humorystyczne oraz uczenie przez zabawę. Chociaż prawda jest, iż został zrobiony dla małych dziewczynek, to jednocześnie zyskał też znaczne grono koneserów w wieku nastoletnim, a nawet studenckim, zwłaszcza płci męskiej. Niektórych może dziwić zainteresowanie w takiej grupie wiekowej, jednak powodami tego wzmożonego zainteresowania są mocne sylwetki, doskonałe zaprojektowane, zapadający w pamięć styl animacji opartej na znanym programie Adobe Flash.

maskotka My Little Pony

Autor: Ben Scholzen
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne są też motywy, które doceniono przez starszych widzów. Co więcej, poszczególne elementy programu stały się składowa tak zwanej kultury remiksu i stworzyły podstawy mnóstwa różnych memów internetowych. Równocześnie w identycznym sensie stworzone zostały przez fanów utwory muzyczne czy opowiadania fan fiction. W jaki sposób więc wygląda fabuła tej bajki, skoro cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem.

Czy pragniesz, przeczytać kolejne materiały? Jeśli tak, to wejdź na ten odnośnik oraz zobacz w artykule (http://www.szkolagimnastyki.lublin.pl/) więcej danych. One niewątpliwie również Cię zaciekawią.

Twilight Sparkle to mały jednorożec, który uwielbia magię i stara się zgłębić tą wiedzę. Ma ku temu wspaniałe możliwości, gdyż uczy się pod okiem księżniczki Celestii, rządzącej królestwem – Equestrią. W wykonywaniu obowiązków i powinności młodej adeptki magii wpiera mały smok Spike. W końcu jednak przychodzi czas na poznanie najbardziej wspaniałej magii, czyli magii przyjaźni.

W tym celu księżniczka wysyła podopieczną do miasta Ponyville, w którym Twilight ma obowiązek znaleźć sobie przyjaciół i nauczyć się o przyjaźni tak, aby przynajmniej raz w tygodniu napisać w raporcie, o zdobytej w ten sposób wiedzy. Od czasu do czasu staje również do walki z siłami ciemności, a są nimi między innymi Księżycowa Czarownica, Discord a także Królowa Podmieńców Chrysalis. Do walki z nimi musi spożytkować nie tylko swoją wiedzę, lecz tez tak zwane Klejnoty Harmonii czy magię przyjaźni. Po czasie nauki w Ponyville, Twilight dzięki stworzeniuwłasnego pierwszego zaklęcia przemieniła się w alikorna i stała się księżniczką. Jak widać więc, my little pony to nie jest zwykła bajka, wypływa z niej mądrość. Więcej na ten temat: kucyki z serii My Little Pony.