Świat nowoczesnych definicji i obcych pojęć, świat błyskawicznych zmian. To nasz świat, przyzwyczailiśmy się do niego

Świat pełen jest znanych nam już pojęć i terminów, jednak obowiązujące trendy stale się zmieniają. Taki jest współczesny świat. A przecież nie zawsze tak było. Kiedyś, gdy świat nie rozwijał się tak szybko, gdy pojawiające się pojęcia były dłużej obowiązujące,rzeczywistość była spokojniejsza,wszystko toczyło się wolniej niż dziś.

Co to oznaczało dla ówcześnie żyjących? Z pewnością dużo spokoju, jednak żadnych nowości czy rewolucji. ?

Outsourcing IT

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

Z jednej strony mamy powody do radości, bo dzięki nowoczesnej technologii, biznesowym rozwiązaniom, jak service desk czy outsourcing it, nasze życie wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś. Mamy więcej możliwości, jesteśmy dynamiczni i nowocześni. Jednak są chwile kiedy pojawia się myśl radząc aby nad wszystkim zastanowić, która nas ostrzega i podpowiada, że być może trzeba z umiarem patrzeć na to wszystko. Bez umiaru można zwariować. Powinniśmy bowiem cieszyć się, że mamy coraz więcej możliwości, Jednak lepiej nie popadać w skrajny i niezachwiany optymizm.

outsourcing it - więcej informacji

Często pojawia się coś nowego, a my nawet nie jesteśmy w stanie dokładnie go poznać,ponieważ zaraz pojawia się coś nowego i wypiera poprzednie. Nie mamy więc czasu na analizę określonego zjawiska.Podobnie jest z nadmiarem informacji. Dziennie pojawia się tak dużo newsów, że nawet jakbyśmy chcieli nie może ich wszystkich na spokojnie przerobić. Często naszej uwadze umykają nawet treści naprawdę ważne. Zadowalamy się zaś informacjami, które zupełnie nie są warte uwagi, jakimiś plotkami, które nie dość, że głupie, to jeszcze czytnik do kodów kreskowych bezwartościowe.

Podobnie może być z definicjami – ledwo poznamy kilka a już zaznajamiamy się z kolejnymi, zapominając o tych poprzednich.

Jeżeli niniejszy tekst Cię zainteresował, to kliknij ten link, to niezwykle użyteczny artykuł (https://www.copyline.pl/), który prezentuje podobne kwestie.

Ważne więc, żeby skupić się na tym, co ważne, ustalić sobie pewne priorytety, o których będziemy pamiętać, które są dla nas ważne pod wieloma kątami, czy to zawodowymi, czy prywatnymi. Dopiero, gdy to uporządkujemybędziemy mogli stwierdzić które informacje są naprawdę dla nas istotne, a które warto pominąć. Z pewnością wyjdzie nam to na zdrowie oraz pomoże lepiej zorganizować sobie czas.