Które klocki kupić małemu dziecku?

Pośród wszystkich zabawek osiągalnych w sklepach nadal bardzo popularne są zestawy klocków. Lubią się nimi zabawiać zarówno mali chłopcy konstruując rozmaite budynki czy pojazdy jak i dziewczynki które to przeważnie stawiają z nich mieszkanka dla swoich lalek.

Lego Super Heroes

Autor: Redazione Fuorigio.co
Źródło: http://www.flickr.com

Muszę przyznać, że propozycja zestawów klocków dla dzieci jest obecnie niezmiernie szeroka. Poczynając od klocków zwykłych, takich jakimi my dawniej się bawiliśmy, to znaczy mam na myśli drewniane, kolorowe prostopadłościany i wałki, przez klocuszki z plastiku których to odmian istnieją nieogarnione ilości, aż po zestawy Lego Super Heroes, oraz inne tego typu klocki firmy Lego, przystosowane do wieku dzieci.

Najmłodszym latoroślom to znaczy w wieku 3-6 poświęcone są zestawy Lego Duplo. Nauczają one dzieciaki rozpoznawać kształty zwierzaków, rzeczy oraz osób, a także rozpoznawać podstawowe kolory. Natomiast pociechom nieco starszym, w wieku 6-12 lat, poświęcone są wyżej wspominane zestawy Lego Super Heroes przedstawiające atrakcyjne postacie z kreskówek dla dzieci. Młodzi użytkownicy mogą więc kiedy już złożą klocki bawić się nimi w dalszym ciągu, mogą bawić się w swoich ulubionych postaci z kreskówek. Starszym już dzieciom, powyżej 12 roku życia polecane są natomiast zaawansowane zestawy Lego Technic.

zestaw klocków Lego

Autor: Brickset
Źródło: http://www.flickr.com

Przy ich pomocy przyszli konstruktorzy budują różne mechanizmy, poczynając od samochodów, przez samoloty do koparek. Pojazdy te mogą być nawet zdalnie sterowane. Myślę, że niezaprzeczalną zaletą klocków lego jest to, iż po zbudowaniu danej budowy dziecko w dalszym ciągu jest zainteresowane zabawom.

Nie zwlekaj — zweryfikuj jakie interesujące wiadomości posiada nasza moja strona internetowa. Jej opis z pewnością niezwykle Cię zaintryguje.

Mam tu na myśli wspominane wyżej zestawy Lego Super Heroes, Przygoda, Zamek czy Lego Technic.

Plusem z kolei najprostszych klocków plastykowych czy też drewnianych jest to, że nie ograniczają one fantazji malucha, który może z nich złożyć prawie wszystko: pojazdy, aeroplany, domki dla lal, mosty, płoty, pociąg, poligon dla miniaturowych żołnierzyków.

Reasumując, w dzieciństwie i wczesnej młodości taka zabawa może pełnić nadzwyczaj istotną rolę wychowawczą. W wypadku gdy zabawa w układanie klocków staje się powodem do umacniania więzi rodzinnych, pełni ona również funkcję socjalizującą.