Pomysły na prezent dla malucha

Dzień Dziecka, urodziny, Mikołajki, bez względu na okazję pragniemy podarować naszym dzieciom coś niezwykłego. Co kupić, aby oprócz uszczęśliwienia najmłodszych, podarować im także coś pożytecznego?

Fantastyczny pojazd, który spowoduje, że nijaka zabawa w piaskownicy i na podwórku zamieni się w plac budowy czy tor wyścigowy to propozycja dla przedszkolaków. Mały kierowca będzie mógł ładować do pojazdu swoje skarby czy „materiały budowlane”. Pojazdy dla dzieci wyposażone są w wygodne siodełka i łatwo dają się prowadzić przez maluchy – tematycznie na Nie znudzą się dziecku przez długi czas, a jednocześnie, zachęcą do zabaw poza murami mieszkania.

radosna dziewczynka

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com

Od kilku lat dużym powodzeniem cieszą się na naszych podwórkach trampoliny. Trampolina oprócz wyraźnych korzyści relaksujących i rozrywkowych, poprawia koordynację ruchową. Mając na uwadze konkretny model, powinniśmy rozważyć kto będzie korzystał z batuty i gdzie planujemy ją postawić. Trampoliny ogrodowe, z reguły wyposażone są w siatkę zabezpieczającą, pozwalają na więcej możliwości zabawy oraz ćwiczeń. Siatka do trampoliny w przypadku dzieci to element obowiązkowy (-), nie zapominajmy o tym.

Z czytania wynikają same plusy, z tej przyczyny nawyk ten należy w dzieciach zaszczepiać od najmłodszych lat. Książki rozwijają bogaty, barwny i piękny język, rozbudzają ciekawość świata, uczą postaw społecznych, poszerzają wiedzę i stymulują wyobraźnię. Same plusy żadnych wad.

Jeśli poszukujemy zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka na wielu płaszczyznach postawmy na zabawki kreatywne. Dla młodszych dzieci mogą być to np. zestawy majsterkowicza, dla dzieci szkolnych zestawy do składania samochodów czy puzzle. Mimo, że układanie puzzli to jedna z najbardziej wiekowych zabaw jakie wymyślono, uwielbiają ją chyba wszyscy. Dzieci już od maleńkości zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego.

Pamiętaj, że żeby uzyskać fascynujące wiadomości na przedstawiany temat, musisz znaleźć dobre źródło – zatem obejrzyj serwis (http://www.scootive.pl/Hulajnoga-Scootive-Custom-Bart-Oskroba-5), tam znajdziesz wciągające fakty.

Z tego względu, szukając zabawek dla naszych pociech, pamiętajmy, że mimo wszystko decydujemy o ich umiejętnościach w przyszłości.