Śpiworki z delikatnych surowców

Świadomość bezpiecznego i zdrowego spania pociechy to dla każdego rodzica najistotniejsza kwestia. Każdy noworodek, niezależnie od pory roku wymaga ciepła i otulania nie jedynie przez opiekunów. Bobasy otula się w rożek, otulaczek, kocyk, bądź większą pieluszkę konstruując coś w rodzaju kokonu. Rożek jest pierwszym i najbliższym kompanem malucha. Dzidziuś przestaje z nim wprost, dotykając w szczególności buzią i innymi nieokrytymi częściami ciałka.

zadowoloone dziecko

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Toteż musi być wykonany z materiałów miłych dla skóry malucha. Dzianiny futerkowe wykorzystane do produkcji, winny spełniać normy produktów dopuszczonych dla latorośli. Rożek będzie też dosyć często prany, dlatego użyte do jego uszycia towary winny być odpowiednio trwałe. Grubość rożka powinna być dopasowana do pory roku. Ocieplenie rożka winno być tak zoptymalizowane, żeby malec ani się w nim nie przegrzewał, ani nie wyziębiał. Wielu rodziców preferuje śpiwory dla dzieci, albowiem zapobiegają one odkrywaniu się nocą, a także przynoszą utrzymanie poprawnej ciepłoty.

Czujesz, że nasz post był zajmujący, ale potrzebujesz kilka dodatkowych szczegółów. Nie czekaj – najedź na poniższy link i idź do źródła (https://www.palacjugowice.com/centrum-spa/o-centrum-spa).

Takie małe śpiworki określone są specjalnie dla bobasów.

Śpiwór zakłada się dziecku jak ubranko, dzięki czemu malec nie odkryje się i nie zmarznie. Śpiwór musi być należycie dopasowany do wieku malucha, tak by otwór na wysokości szyi nie był zanadto obszerny. Część tylna śpiwora nie może posiadać szwów, gumek ani żadnych materiałowych nierówności. To dotyczy również części środkowej śpiwora. Śpiwory dla dzieci mają ukształtowanie gruszki, który przynosi dużą powierzchnię dla nóżek, a brak rękawków zapobiega przesadnemu przegrzaniu się maluszka ().

Zamek błyskawiczny na całej długości upraszcza wyjmowanie dzidziusia, czy przewijanie w nocy. W chłodniejszych mieszkaniach sprawdzą się śpiworki welurowe, trochę ocieplane, zaś dużą popularnością cieszą się śpiworki bawełniane. Na rynku wybór śpiworów przyprawia o zawrót głowy. Zakup właściwego wbrew pozorom wcale nie jest łatwy. Właściwie każdy śpiwór uszyty jest z myślą o konkretnych założeniach. Jego forma, wypełnienie i tworzywo należy przystosować do osobistych wymogów. Zobacz też .