Wiedziałeś, co to jest CentOS Server? Sprawdź istotne informacje na ten temat

Informatyzacja i wszystko co z nią związane można powiedzieć bez większych przeszkód – ofensywnie się rozprzestrzenia. Dzisiaj trudno już sobie wyobrazić życie bez cyfryzacji i automatyzacji wielu dziedzin i jak się zdaje jest to proces nieodwracalny. Praktycznie standardowy Kowalski potrafi już bez problemów obsługiwać najpowszechniejsze programy komputerowe, a ten co inteligentniejszy potrafi przygotować odpowiednie oprogramowanie, które będą wykorzystywać następnie inni.

Oprogramowanie

Autor: Synology
Źródło: Synology
Laicy w zasadzie też znają chociażby podstawy obsługi komputera, choć sporo terminów z pewnością wciąż pozostaje dla nich niezrozumiałymi. Nowością może być dla nas między innymi termin CentOS Server – CentosOS.

Co to takiego?
Jest to ogólnie mówiąc platforma, jaką można zainstalować na serwerze, aby praca z komputerem była jeszcze płynniejsza i bardziej komfortowa. Platformę wykorzystuje wiele osób, dla których ważne jest usprawnienie pracy z systemem opierającym się na przejrzystych zasadach działania.

Czy masz wątpliwości? (http://www.kabus.pl/) Nie krępuj się! My zapewne docenimy wszelaką chęć dyskusji. Więc oczekujemy na oceny od Ciebie.

Z CentOS korzystają zatem miedzy innymi administratorzy sieci, menadżerowie i wszyscy fani Linuksa, na którym system ten się opiera.

Ważne jest to, że co roku twórcy wspomnianej platformy systemowej usprawniają jej działanie, rozbudowują zakres możliwości. Dostęp do systemu jest w pełni darmowy i można go dowolnie swobodnie dystrybuować, a więc kopiować i udostępniać. Platforma jest bezpłatna i otwarta, więc zatem staje się alternatywą dla rozwiązań komercyjnych, które są bardzo kosztowne

.

Oszczędzamy na kosztach zakupu, które są liczone w setkach złotych, a równocześnie mamy gwarancję stałego rozwoju i unowocześniania systemu przez grupę wyspecjalizowanych deweloperów, wspieranych stale przez zwiększającą się społeczność użytkowników i entuzjastów omawianego sytemu.

Rzecz jasna terminologię komputerową dość trudno pojąć nawet jeśli, staramy się opisać kwestię jak najprościej. Jednakże opłaca się poszerzać w tym kierunku wiadomości. CentOS Server jest usprawniany i unowocześniany już kilka lat, niemniej w ostatnim czasie powiększa się grono osób chętnie z niego korzystających. Wiele z tych osób do tej pory nawet nie wiedziało o jego istnieniu. Dzięki CentOS Server mogą oni wybierać, czy korzystać z płatnych, czy z bezpłatnych rozwiązań, które działają równie skutecznie i płynnie.