Główne zasady wybierania biurek dla dzieci, plusy biurek mających regulację wysokości.

Biurko w pokoju dziecięcym jest niezwykle ważnym meblem, powinno się je ze starannością dobrać. To przecież to właśnie przy biurku dzieci spędzają czasami po parę godzin każdego dnia, zajmując się lekcjami, więc zrozumiałe jest, że musi ono spełniać określone standardy. Dobrze dopasowane biurko nie tylko zagwarantuje wygodne siedzenie, lecz również może uchronić przed kłopotami ze zdrowiem, szczególnie oczy i kręgosłup będą najbardziej narażone na różne dolegliwości jakie wynikają ze złej postawy.

Biurko do pokoju

Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim więc biurko dla dzieci musi być tak ustawione w środku, żeby zagwarantować odpowiednie oświetlenie. Najlepiej wykorzystać słoneczne światło, biuro musi być tak ustawione, żeby siedzące dziecko go nie zasłaniało. Średnim pomysłem jest ustawienie takiego biurka tyłem lub przodem do okna, zdecydowanie lepiej będzie ustawić je na prostopadłej ścianie. Jeśli chodzi o oświetlenie sztuczne niezbędna będzie lampka na biurku, nie należy polegać jedynie na górnym oświetleniu. Lampkę trzeba tak ustawić, żeby się nie pojawiały żadne przeszkadzające w pisaniu cienie. Więcej na .

Następną ważną rzeczą podczas wybory biurka będą jego rozmiary.

Kliknij tutaj, aby przekonać się, co inny serwis udostępnił (http://www.morganinteriordesign.pl/) na ten temat. To na pewno również Cię zaintryguje.

Wygodne biurka dla dzieci dobrze żeby miały co najmniej 80 cm szerokości i 120 cm długości. Przy takiej rozmiarówce bez żadnego problemu da się uczyć czy odrabiać lekcje, lecz znajdzie się też miejsce na przybornik albo monitor.

Sporo uwagi należy zwrócić na wysokość biurka, dzieci mają przecież różny wzrost a większość biurek jest robiona w jednym, standardowym wymiarze. Jeżeli mebel jest wybierany dla małego dziecka, które znacznie jeszcze urośnie, to pomyśleć można o innym praktycznym rozwiązaniu. Regulowane biurko z ustawianiem wysokości może pozwolić na dokładne dopasowanie wysokości roboczego blatu do wysokości jego użytkownika, zapewniając równocześnie pełny komfort i wygodę (). Takie biurka z regulacją są również bardzo zdrowe, gwarantują bowiem odpowiednią postawę w czasie pracy. Mimo, że koszt ich jest nieco wyższy od standardowych modeli, to jednak warto o nich pomyśleć, jeśli będą miały długo służyć przez następne kilka lat.