Gry karciane – jakie są najpopularniejsze

W obecnych czasach niejednokrotnie słyszy się, że gry komputerowe i sieć WWW zupełnie wyparły dawne formy zabawy i rozrywki. Nie jest to jednak całkowita prawda. Gry komputerowe owszem są bardzo popularne, jednak standardowe metody zabawy nie uległy całkowitemu zanikowi. Warto na przykład podkreślić, że duża część gier komputerowych pod względem fabuły opiera się na grach planszowych czy karcianych.

gry

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com

Te ostatnie wciąż mają wielu fanów, którzy czasami zrzeszają się w klubach. Na dzień dzisiejszy tworzone są też specjalne lokale, gdzie można grać w planszówki i w tym celu aranżować spotkania z innymi miłośnikami gier. Szczególną popularnością cieszą się rozmaite gry strategiczne i fantastyczne, takie jak przykładowo Dixit. Nierzadko także rozmaite plansze i kostki do gry towarzyszą standardowej sesji w gry RPG, które to gry rozgrywają się właściwie w wyobraźni graczy.

Gry słowne

Od wielu lat w kraju i poza granicami niezwykle popularne są różnorodne gry słowne i pozostałe opierające się na posługiwaniu się językiem. Tego rodzaju gier w ostatnim czasie powstało bardzo dużo, są w tej grupie tytuły popularne także w innych krajach, takie jak na przykład Scrabble. Tytuł ten zdobył duże powodzenie na świecie ze względu na dużą przyjemność z gry, jak również na to, że dzięki niemu można wykazać się bogatym słownictwem. Oprócz tego każda rozgrywka jest inna i ciekawa, wszystko zależy od wiedzy graczy i tego, jak poprowadzą partię. W oparciu o tę grę i nie tylko wydano dużo innych, przykładowo w Polsce stworzono „Mistrza Słowa”, grę, gdzie uczestnicy rzucają kostkami, na których widać litery. Celem uczestników jest ułożenie jak najdłuższych wyrazów z wylosowanych liter.

Gry strategiczne

Bez wątpienia największym powodzeniem w świecie miłośników gier komputerowych cieszą się gry o charakterze strategicznym. Jak sama ich nazwa wskazuje, wymagają one umiejętności myślenia strategicznego i planowania. W tytułach tego rodzaju niejednokrotnie ma się do czynienia z bitwami, planowaniem składu wojsk miast itp.

Sprawdź naszą stronę. Masz możliwość poczytać na niej kolejne ciekawe wpisy. Więc kliknij, aby zobaczyć więcej (http://patataj.com/) informacji na zbliżony temat.

Także bardzo dużo gier komputerowych to gry strategiczne. W kwestii gier planszowych, do tej odmiany należy gra Carcassone, w oparciu o którą wydano również popularną grę video dobrze znaną także polskim graczom.