Kręgle – gra, jaka cieszy się współcześnie coraz większą sławą

Kręgle to niezmiernie popularna gra, która cieszy się coraz większą sławą. W kręgle entuzjastycznie grają zarówno osoby młodsze jak dodatkowo starsze, gdyż tak właściwie jest to gra wyborna dla każdego. Kręgle to typ gry, jaki polega na strąceniu kulą 9-10 dość ciężkich pionów, które nazywane są właśnie kręglami. Kręgle zdołamy podzielić na parę gatunków, przylegają do nich kręgle parkietowe i klasyczne, a także bowls i bowling.

Gry planszowe

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o kręgle klasyczne to są one najbardziej rozwinięte w Europie, zaś bowling jest w dzisiejszych czasach znany na całym świecie. W grze użytkuje się kulę do kręgli, która ma średnicę około 160 do 218 mm. Posiadają one też 12 cm szerokości i 38 cm wysokości. Jeżeli chodzi o wagę kręgla to w większości wypadków wynosi ona od 1,47 do 1,64 kg. W kuli tej znajdują się przynajmniej dwa otwory na palce, czasem więcej. Jeśli chodzi o parkiet to ma on 18 metrów długości oraz 1 metr szerokości, natomiast po boku parkietu znajdują się rowy, które uniemożliwiają powrót kuli na tor, jeżeli z niego wypadła.

Kręgle są bajeczną rozrywką i wspaniałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Wypad na kręgle z przyjaciółmi może być faktycznie interesującym przeżyciem. Gra w kręgle daje dużo emocji nic więc zaskakującego w tym, że wiele osób chętnie wybiera się na kręgielnie.

Czy obecnie szukasz czegoś interesującego na omawiany temat? Jeżeli tak, to zgłąb dane dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę (http://lemans.pl/dla-firm/).

Kręgielni zdołamy dzisiaj odnaleźć istotnie sporo, są one słynne w każdym mieście, wskutek tego jeśli wyszukujesz na przykład kręgielni na terenie Kłodzka to zdołasz ją bez trudu znaleźć przez wprowadzenie do swojej wyszukiwarki internetowej hasła „kręgielnia kłodzko”. Zapewne odszukasz ogromnie dużo kręgielni na terenie Kłodzka.

Questing – niezapomniana przygoda dla całej rodziny

Autor: Planet PR
Źródło: Planet PR

Nawet jeśli nigdy do tego czasu nie miałeś okazji grać w kręgle to bezsprzecznie powinno się choć raz skusić się na zagrywkę w tą grę. Początki zdołają być nieco trudne, niemniej jednak z czasem niewątpliwie nabierzesz większej zdolności, kto wie, może, że okaże się że gra w kręgle stanie się Twoim nowiusieńkim zainteresowaniem i pasją.