Nasze szkraby przez długi czas chodzą do szkoły – powinny posiadać dobry plecak

Zatroszczmy się o zdrowy kręgosłup swych dzieci już od najmłodszych lat — zawsze kupujmy porządny plecak.
Wiedząc o tym, że nasze szkraby są w murach szkoły codziennie przez kilkanaście lat, i to, że są zmuszone zawsze nosić do szkoły kolekcję ciężkich książek, powinniśmy kupić im odpowiedni tornister.

karmienie

Autor: AdminOfPlaygroup
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi przecież o ich zdrowie. Zdrowy kręgosłup to ważna sprawa. Statystyki w obecnych czasach są przerażające, gdyż okazuje się, że coraz młodsze dzieci mają ogromne kłopoty z kręgosłupem i odczuwają znaczne bóle pleców. Może to pociągnąć za sobą poważne konsekwencje i skończyć się dokuczliwymi dolegliwościami w dorosłym życiu.

Zainteresował Cię ten artykuł? To świetnie, ponieważ też ta oryginalna treść (https://talentum.pl/egzamin-osmioklasisty-kurs-online/) zafascynuje Cię całkowicie, zatem sprawdź to!

Przez określenie dobry tornister, najczęściej mamy na myśli ten, który jest dostosowany do pleców malucha. Zatem plecak nie może być zbyt wielki i musi posiadać regulowane szelki. Powinien posiadać również pasek piersiowy, aby szelki ciągle się nie zsuwały z ramion — zwłaszcza u szczupłych dzieci albo zimą ze śliskiej kurtki. Najlepiej byłoby, żeby plecak posiadał wyprofilowane plecy. To podstawa. Tornister powinien być wygodny nie tylko od strony zdrowotnej, ale też od logistycznej. Powinien posiadać kilka przegród — na książki, na kanapki i na rzeczy na W-F. Na dodatek, powinien posiadać też miejsce na butelkę.

Istotnym elementem będzie także uchwyt, żeby plecak dało się zawiesić na haczyku przy ławce czy w szatni i odblaski, które powinny być wszyte do plecaka tak, by nasz maluch był doskonale widoczny na ulicy wieczorem.