Tort, czyli wypiek, który powinien upiększać stół podczas istotnych uroczystości rodzinnych z udziałem maluchów w roli głównej

Smyki są bardziej bardziej wymagającymi degustatorami niż ich dorośli opiekunowie. Jeżeli potrawa będzie zbyt kwaśna, a nawet nazbyt słodka, to nadgryziona porcja nieuchronnie wyląduje w koszu na śmieci. Oprócz walorów smakowych i wizualnych, liczą się także walory odżywcze.

tort urodzinowy dla dziecka

Autor: Samantha Caudle
Źródło: http://www.flickr.com
Dietetycy biją na alarm, bo pierwszaki pochłaniają zbyt dużo słodyczy, które jeszcze poza tym popijają oranżadami z dodatkiem sztucznych barwników i innych polepszaczy, czyli jednym wyrazem, z całą tablicą Mendelejewa. Z tego powodu to niezdrowe pożywienie ma zostać wycofane ze szkolnych sklepów.

Trudno wyobrazić sobie, żeby dziecko miało całkowicie zrezygnować z jedzenia słodkości. W końcu świętowanie uroczystości familijnych bez tortu byłoby blamażem. Zorganizowanie przyjęcia warto zatem rozpocząć od odnalezienia cukierni, która w taki sposób przygotowuje torty dla dzieci, żeby były dobre w smaku i bez dodatku sztucznych składników. Dopiero taki wypiek będzie właściwy dla naszych córek a i bez dwóch zdań zadowoli podniebienia samych opiekunów.

Czy to będzie Wałbrzych, czy też inne miasto usytuowane na obszarze Polski, reguła dbałości w wyborze składników zawsze i wszędzie działa.

Pozostawiam tu mój odnośnik do następnej strony. Myślę, że zechcesz przejrzeć świeże artykuły, jeśli zaintrygowały Cię te zamieszczone na tej witrynie.

Zresztą nie tylko ona. W cukiernictwie liczy się także zmysł estetyczny. Kiedyś można było spokojnie przygotować całkiem tradycyjny tort w formie koła bądź ewentualnie kanciasty. Dzisiaj torty dla dzieci stają się prawie dziełami sztuki. A nim może być twierdza groźnego wojownika albo samochodzik z uśmiechniętą buzią. Zresztą w internecie aż roi się od zdjęć, jakie zamieszczają tak cukiernie, jak i kulinarnie uzdolnione rodzicielki.

tort urodzinowy

Autor: Counselman Collection
Źródło: http://www.flickr.com
Bez ustanku poszerza się również asortyment składników, jakie można wykorzystać. Prawdziwym hitem staje się możliwość posłużenia się gotową masą cukrową, którą można według uznania kształtować. W supermarketach można nabyć słodkie dodatki w postaci kokosu czy polew waniliowych do błyskawicznego przygotowania. Olbrzymi asortyment przekonuje niektóre mamy do samodzielnych eksperymentów kucharskich, pomimo tego że w takich miastach jak Wałbrzych czy Wrocław cukierni nie brakuje. A i mieszkanki przysiółków nie powinny mieć zbyt wielu powodów do narzekań – nawet w niewielkich mieścinach dostęp do słodyczy wcale ograniczony nie bywa.