Wyprawka dla dziecka- jakie rzeczy warto zakupić na początku

Gdy oczekujecie na przyjście dziecka i po raz pierwszy przeglądacie oferty sklepu z artykułami dla niemowląt, możecie doznać lekkiego zawrotu głowy. Nie obejdzie się bez listy zakupów! Sprawdźcie z czego powinna składać się wyprawka dla noworodka.

Akcesoria dla dzieci

Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com
Waszym pierwszym krokiem będzie zapewne kupno ubranek. Przy ich wyborze musimy pamiętać, by ubranka były uszyte z naturalnych materiałów. Dla noworodka przyda się około 5-7 zestawów, takich jak na przykład body na krótkim i długim rękawem, pajacyki, śpiochy jak również kilka ciepłych bluzeczek, skarpetek, rękawiczki i dwie czapeczki. Szczególną uwagę należy zwrócić na rozmiar – najlepiej kupić ubranka w kilku rozmiarach od 50 i 56 do 62. Wówczas będziecie mieli pewność, że ubranka będą dobrze dopasowane.

Pamiętajcie, że dzieci rosną błyskawicznie, dlatego choć śliczne wzory są niemałą pokusą to nie powinniście przesadzać z ilością ubranek. Z kolei ilość pieluszek zależy tylko od waszej decyzji. Większy zapas z pewnością nie pójdzie na marne! Możemy wybrać pieluszki flanelowe lub jednorazowe. Nawet jeśli jeśli do przewijania dziecka będziecie wyłącznie używać drugiego rodzaju, to pieluszki flanelowe – zobaczyć – mogą przydać się do wycierania dziecka chociażby podczas karmienia. Warto zatem kupić kilka tradycyjnych pieluch ze względu na wielorakie możliwości ich zastosowania! Jeśli dziecko przyjdzie na świat w zimą przyda się również kombinezonik, który zabezpieczy przed wychłodzeniem.

Konieczny jest także kocyk (zobacz też: personalizowany kocyk dla dziecka) – najlepiej jeden gruby i jeden z cienkiego materiału. Rożek dla noworodka pomoże w usypianiu i ułatwi utrzymanie właściwej pozycji. Nie możemy zapomnieć też o niezbędnych kosmetykach i produktach do pielęgnacji. Poza tym dobrze jest skonsultować się z pediatrą przed urodzeniem dziecka w sprawie kupna apteczki dla noworodka. Niezbędne są również akcesoria takie jak: specjalne nożyczki lub obcinaczki do paznokci, miękka szczotka do czesania, zestaw do karmienia, mata do przewijania, wanienka, myjki frotte i miękkie ręczniki z kapturkiem. Większe zakupy obejmują rzecz jasna łóżeczko i wózek. Przyda się kołderka, płaska poduszka dla niemowlaka, trzy prześcieradła, materac i podkłady ochronne. Warto kupić także smoczek uspokajający – więcej tutaj.Musimy zwrócić uwagę na kształt i materiał z jakiego został zrobiony smoczek. Inne smoczki przeznaczone są dla noworodków a inne dla starszych niemowląt (tak samo jest z butelkami). Warto przemyśleć także kupno pozostałych produktów do opieki nad dzieckiem takich jak laktator, podgrzewacz do butelek, czy zawieszka do smoczka. Taka zawieszka do smoczka nie tylko jest przyjemnym gadżetem, ale przede wszystkim pomaga zachować czystość smoczka.

Dzięki przygotowaniu pełnej listy zakupów zyskacie pewność, że Waszemu dziecku niczego nie zabraknie a jednocześnie unikniecie niepotrzebnych kosztów.