Zabawki dla dzieci – plastikowe albo z drewna? Co wybrać?

Wyszukujesz odpowiedniej zabaweczki dla dziecka, czegoś, co przykuje Jej baczenie? Przeczytaj nasz felieton!
Zabawki dla dzieci w tych latach nie bywają żadnym komplikacją. Ich różnorodność daje radę nie jednemu rodzicowi oszołomić w głowie – z trudnością więc obarczać winą dzieciaki, które wyłącznie wchodząc do sklepu zabawkowego, mówią: „Ja to pragnę!”.

mapa

Źródło: pixabay

zabawki drewniane

Autor: John Cotton Europe
Źródło: johncotton.eu
Ogrom barw i kształtów sprawia u dziecka zachwyt oraz chęć posiadania.

Gdy będziesz poszukiwać innych tego typu danych na temat poruszany w niniejszym wpisie, to wejdź tu aquapark zakopane godziny otwarcia – na pewno te materiały także Cię zaciekawią!

Ile razy Dzieciaki wykłócają się na temat: „moje jest najlepsze”? Im mocniej kolorowo – tym lepiej zabawka dla dziecka. Co jednak zrobić, gdy dziecko zamiast zabaweczkami, ma zajęcie z tabletem lub telefonem komórkowym? Odpowiedź bywa łatwiejsza niżby się mogło wydawać – trzeba odwrócić jej uwagę poświęcając mu swój czas a także wynajdując zajęcie, które jego zaciekawi oraz spowoduje, że będzie się bawić razem z nami. Jakie jednak dobrać zabawki?

Na tą moment dość zapomnianymi przez postępu technologicznego są zabawki drewniane zabawki drewniane. Przez fakt, iż bywają zabaweczkami dosyć „tradycyjnymi” często nie zastanawiamy się o nich sądząc, iż dzieciakowi się nie zaciekawią.

Ale czy nie bywa tak, iż zwyczajna szmaciana lalka zostaje ulubioną zabawką naszej małej córeczki? A chłopacy? Czy zwyczajny wybudowany własnoręcznie autko nie bywa najzwyklej ich najulubieńszym? A co z puzzlami? Łatwość operowania zrobionymi z drewna klockami, na jakich zwykle namalowane są postacie z bajeczek – czyż nie są one, albo były naszymi ulubieńcami? Więc dlaczego naszemu dzieciakowi miałoby się nie pociągać? Spójrz na własne czas, gdy byłeś mały przy wyborze zabaweczek, – może i twoje dziecko pokocha tę rzecz, co ty uwielbiałeś kiedy byłeś mały?