Jak dużo musimy zapłacić za rower miejski, a jak dużo za taki do regularnego jeżdżenia?

Rower jest narzędziem, które ma nam służyć do dojazdów do pracy, rekreacji, albo występów w zawodach. Wydać na niego powinniśmy dokładnie tyle, żeby był sprzętem wystarczającym do naszego zastosowania.
Ale nie trzeba przepłacać, gdyż bardziej kosztowny rower nie poprawi formy ani nie uczyni z nas lepszych rowerzystów.

problemy

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Są obecnie rowery bardzo tanie, które dla osoby wiele jeżdżącej na rowerze będą ciągle przyczyną problemów. Wtedy będziemy mieli problem z szybko zużywającymi się elementami oraz usterkami. Rower który mało kosztuje, może się okazać droższy w użytkowaniu niż ten, który wart jest więcej w dzień zakupu. Warto pamiętać o tym, gdy nabywamy nasz wymarzony jednoślad. Jeśli roweru będziemy używać tylko sporadycznie, to powinno wystarczyć około 1000-1200 PLN. Używany rower można zakupić już za 400-500 PLN. Jeśli z dwukołowego pojazdu będziemy korzystali regularnie, warto nieco dołożyć pieniędzy i zakupić rower za 1300-2000 PLN. Za taką cenę można znaleźć rower przygotowany przez fabrykę do eksploatacji regularnej oraz w nie najlepszą aurę. Tego typu rower będzie również miał bardziej trwały oraz odporny na pogodowe warunki osprzęt. Oczywiście i w tym przypadku kilkuletnie rowery będą nieco tańsze, ale jest to zależne od wieku jednośladu oraz stanu technicznego.
pokój dziecka

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town
Rowerzyści zamierzający startować w wyścigach, powinni wydać trochę więcej. Ale tego typu osoba zwykle wie ile oraz za co płaci. Ceny takich rowerów mogłyby zaczynać się od trzech tys. PLN. Jeżeli jesteś postawnym mężczyzną, który waży 100 kilogramów lub więcej, rower musi być bardziej wytrzymały, a więc w wyższej cenie.

Trzeba zapłacić kilka stówek więcej, ale lepszej klasy szprychy na pewno zwrócą się za jakiś czas.

Przygotowaliśmy bonus dla osób, które szukają uzupełniających danych – zobacz informacje (https://psychsupport.pl/psychoterapia-online/) tu. Odnosi się ono do omawianego tutaj tematu.

Nie ma najmniejszego sensu kupować górala do jazdy mieście. Także rower szosowy nie będzie się prawidłowo sprawdzał w trudnym terenie.