Pamiętaj o nauce języka angielskiego – inwestuj w siebie

Jeżeli ktoś uważnie obserwuje aktualną sytuację na rynku pracy, wie doskonale, jak niezwykle trudno teraz o stałą pracę. Wszystko to za sprawą światowego kryzysu. Wielkie przedsiębiorstwa nie zatrudniają nowych pracowników.

Często również dochodzi do masowych zwolnień. Przedsiębiorstwa muszą zaoszczędzić na czym tylko mogą. Nie zawsze również pomaga wyższe wykształcenie. Przekonują się o tym absolwenci, którzy nie potrafią znaleźć sobie pracy w wyuczonym zawodzie. Zwykle muszą pracować w różnych restauracjach lub klubach poniżej swoich kwalifikacji.

Słownik, słownictwo

Autor: EnglishForYou
Źródło: EnglishForYou

Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego kierunku studiów. Zanim zaniesiemy papiery na wybraną uczelnię, warto szczegółowo prześledzić rynek pracy i ustalić, który zawód jest najbardziej przyszłościowy. Aby podnieść swoje szanse warto jeszcze podczas studiów pomyśleć o swojej karierze w przyszłości. (tłumaczenia specjalistyczne angielski) Można także skorzystać z ogromnej oferty praktyk dla studentów lub wolontariatów. tego typu aktywność z pewnością będzie mile widziane przez potencjalnego pracodawcę.

nauka angielskiego

Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com

Ale głównie, powinniśmy kłaść nacisk na naukę języków obcych. W dzisiejszych czasach jest to konieczność. Dzisiaj bez znajomości języka angielskiego nie otrzymamy dobrze płatnej pracy, np. jako tłumacz w dobrym biurze . Jest to absolutne minimum, przy czym dobrze widziana jest znajomość co najmniej dwóch języków obcych. całkiem przydatna strona, warto zajrzeć – tłumaczenia Spectlumacz.pl Język angielski (źródło artykułu) otwiera nam wrota do międzynarodowej kariery. Pamiętajmy, że jest to ogólnonarodowy język biznesu i polityki. Biegła znajomość tego języka pomoże nam otrzymać ciekawą pracę w dowolnym miejscu na świecie – o tego typu tłumaczeniach więcej na . Obecnie tym językiem posługują się wszystkie narody, stąd też możemy bez problemów nawiązywać stosunki z różnymi ludźmi- nie powstrzymuje nas żadna bariera językowa.

A więc jeszcze dzisiaj sprawdźmy, która szkoła (zobacz również szkoła specjalna warszawa) języków obcych nam najbardziej odpowiada i zapiszmy się na wybrany kurs. Na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno. Z kolei, znajomość jakiegoś egzotycznego języka na pewno podwyższy nasze szanse na rynku pracy. Jest to zatem doskonała inwestycja w przyszłość.