Zabawki dla maluszka – co kupić, by go uszczęśliwić?

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment dla każdego rodzica. Pragną zadbać o maleństwo jak najlepiej, nie tylko opiekując się nim, karmiąc i tuląc, lecz również kupując mu dziecięce zabawki, które będą sprzyjać jego prawidłowemu rozwojowi. Czy orientujesz się, co opłaca się kupować najmłodszym bobasom?

ciężaróka zabawkowa

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Niewątpliwie są to zabawki edukacyjne, które już od pierwszych miesięcy życia twojego dziecka uczą go najważniejszych w późniejszych etapach życia umiejętności. Kupowane zabawki powinny być kolorowe, mieć różne powierzchnie oraz wydawać wesołe dźwięki, które skupią jego uwagę. Na początku idealna będzie karuzela do łóżeczka, najlepiej grająca miłe melodie do snu. Pozwolą uspokoić maluszka i sprawią, iż szybciej zamknie oczka. Najlepiej decydować się na karuzele z zabawkami o kontrastowych barwach, które pozwalają na szybszy rozwój wzroku naszej pociechy, wspomniane melodie zaś będą rozwijać jego słuch. Dziecko jest w stanie słyszeć odgłosy już wtedy, gdy jest w brzuchu mamy, ale nie zapominajmy, żeby nie były to żadne drażniące brzmienia. Bardzo fajne zabawki dla dzieci, przynajmniej według mnie, mieszczą się w tym źródle: tu dowiesz się więcej.

figurki zabawkowe dla dzieci

Autor: Roger Ferm
Źródło: http://www.flickr.com

Montując karuzelę na łóżeczku, nie umieszczajmy jej zbyt nisko, aby maluch nie ściągnął jej na siebie. Wybierajmy solidne mocowania i skontrolujmy czy karuzela nie jest ciężka. Około trzeciego-czwartego miesiąca możesz już kupić grzechotki oraz plastikowe lusterka, jakie maluszek może wziąć.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę (https://www.klubtanca.pl/kursy-tanca/kurs-latino-solo/) naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Mamy bardzo niskie stawki, zatem nie będziesz żałować!

Sprawdzą się również maty edukacyjne, które tak samo jak karuzele, powinny być kolorowe oraz wydawać rozmaite odgłosy. Dla około rocznego malucha natomiast dobrze jest wybrać klocki lub inne zabawki umożliwiające mu rozwijać koordynację ruchową połączoną ze wzrokową. Najistotniejsze, by kupowane przez nas rzeczy były bezpieczne, zatem miały należyte certyfikaty oraz były wykonane z odpowiednich materiałów. Ja wybieram w ten sposób zabawki – .

Nie mogą mieć żadnych ostrych brzegów, którymi maluch mógłby się zranić ani być zbyt ciężkie, gdyż w razie gdy upadną mu na brzuszek lub nóżkę, może to być dla niego bolesne. Świetne zabawki proponuje firma Fisher Price, znana na rynku z szerokiej oferty i rewelacyjnego asortymentu dla pociech w różnym wieku. Wybierając zabawki, które mają wpływ na rozwój naszego maluszka, zadbamy o jego przyszłość. Będzie szybciej potrafił wykonywać wiele czynności i będzie jeszcze bardziej ciekawe świata.