Ciąża i poród to jedne z najcudowniejszych zdarzeń w życiu kobiety. Mimo niezwykle intensywnego bólu, pozostawienia śladu w postaci nadmiaru kilogramów każda z mam czuje się przepełniona szczęściem.

Zadowolenie z nowo narodzonego maluszka nie równa się z niczym innym. Każdą kobietę wypełnia niesamowite szczęście i nic nie jest w stanie go zmącić. Minimalne rolę ma fakt, że zarywane są noce, a po ciąży wciąż prezentujemy się niemalże tak samo jak w trakcie jej trwania.

Natura tak to wszystko zaplanowała, że nie ma powodu do zmartwień, a na nadprogramowe kilogramy jest jeden niezwykle skuteczny sposób. Na pytanie jak schudnąć po ciąży lekarze od lat odpowiadają harmonijnie – karmić malucha piersią. Jest to niesamowicie ważne, aby zapewnić maleństwu wszystko to, czego najbardziej potrzebuje, ale też pomaga mamie wrócić do masy ciała sprzed ciąży. Dzieje się tak dlatego, że kobieta karmiąca musi zwracać czujną uwagę na to, co jeść karmiąc piersią.Kuracja jest więc nieodzowna, lecz czego się nie robi dla dziecka.Oczywiście w przypadku noworodków jest ona tym bardziej surowa. Karmiąca mama musi wystrzegać się tłustych smażonych smakołyków i smakować drobiem najlepiej pieczonym i nie szczodrze przyprawionym, owoce owszem ale tylko wybiórczo, najbardziej zalecane są jabłka. Więcej przeczytasz na stronie Mamy Mamom.

Matka z dzieckiem

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Przezornie z jogurtami i przetworami mlecznymi, ponieważ nadmiar może dziecku być szkodliwym, natomiast owoce cytrusowe zakazane do ukończenia przez maleństwo co najmniej jednego roczku. Czy to nie jest menu typowej kuracji odchudzającej? Jak najbardziej. Po trzech miesiącach takiego żywienia każda z mam dostrzega, że waga sama zjeżdża, jakby bez jej udziału. Jeśli więc myślimy, jak schudnąć po ciąży skorzystajmy z tego najbardziej normalnego sposobu. Dla naszego maluszka jest to prezent wartościowy i nigdy nie będziemy mieli okazji przekazać mu tego kolejny raz. A mamuśki? Wiedzą co jeść karmiąc piersią aby nie skrzywdzić, więc ta dieta przychodzi z prawdziwą przyjemnością, bez jakichkolwiek boleści ale z przyjemnością że czynimy to dla naszego maleństwa.

Przeczytaj to, co jest opublikowane . Dotyczy on pokrewnej tematyki co ta przedstawiona w tym artykule, zatem z pewnością niezwykle Cię zainteresuje!

Czegóż chcieć więcej? Zostaje w pełni napawać się rodzicielstwem. Zobacz Mamy Mamom.