Jazda samochodem z bobasem

Rodzice małego dziecka zazwyczaj obawiają się pierwszych podróży z pociechą. Szczególnie jeśli mają mieć miejsce zimową porą, np. w czasie rodzinnych wyjazdów bożonarodzeniowych. Jeśli wahamy się czy ze względu na maleństwo nie zostać w domu, podpowiadamy: o ile dziecko jest zdrowe – jedźmy! Oderwijmy się od dnia codziennego. Poczujemy się szczęśliwsi, a nasza Kruszynka razem z nami.

dziecko

Autor: Steve C
Źródło: http://www.flickr.com
Fotelik to podstawa. Każdy z nas jest świadom, że na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać. Zwłaszcza gdy myślimy o naszych dzieciach. Tymczasem mimo całej wiedzy, której jesteśmy w posiadaniu, bywa, że rodzice dopuszczają się karygodnych błędów. Sugerują się ceną, odkupują ”przechodzone” foteliki od znajomych tudzież na serwisach aukcyjnych, a przy tym nie sprawdzają atestów. Zgadza się, wybór dobrego fotelika do łatwych nie należy. Musimy więc uważnie podejść do zagadnienia a następnie po głębszym zastanowieniu się zaopatrzyć się w odpowiedni model, który zagwarantuje maluchowi należyte zabezpieczenie.
Przede wszystkim, należy zatroszczyć się aby fotelik dla dziecka pochodził od renomowanego producenta, który posiada potrzebne wymogi i certyfikaty.
Najbezpieczniejszym miejscem w samochodzie do osadzenia fotelika jest środek tylnej kanapy, zakładając, iż jest wzbogacony o pas bezpieczeństwa który pozwala na jego zamontowanie tudzież Isofix. Oprócz fotelika, warto zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu, dlatego dobrym pomysłem są…nocniki i nakładki na WC.

Jeśli nie karmimy piersią, potrzebne są butelki, mleko w proszku (o przegotowaną wodę postaramy się podczas postoju), smoczki oraz picie dla dziecka.

Czy ten tekst wydaje Ci się interesujący? Pragniesz obejrzeć sporo informacji na podobny temat? Zatem idź dalej (https://tablicowo24.pl/kategorie/tablice-magnetyczne/) i przeczytaj następny wpis.

Potrzebne nam także okażą się akcesoria do przewijania malucha. Spakujmy pieluszki na zmianę, krem przeciw odparzeniom, foliowe torebki na zużyte pieluszki oraz opakowanie wilgotnych chusteczek. Stosując chusteczki możemy łagodnie i zręcznie oczyścić skórę dziecka. Równocześnie oczyszczają i pielęgnują, troszcząc się o zdrowie delikatnej, skóry niemowląt. Po ich zastosowaniu najmłodszy członek rodziny jest odświeżony jak po wieczornej kąpieli. Warte uwagi mogą być także: kliknij i sprawdź.

Jeżeli będziemy mieć szczęście, maluch zaśnie przez drogę. Ale dobrze jest zaopatrzyć się w zapas grzechotek, których dźwięk ukoi maluszka. A więc… szerokiej drogi!