Kto z nas nie poznał marki Lego? Jest to marka kultowa i ponadczasowa, chyba nigdy nie jest w stanie się znudzić? Jakie są składowe sukcesu?

Jeśli przyjdą nam na myśl produkty lego, zaobserwujemy niezwykłą historię sukcesu. Brand, który w swojej historii odnosił jedynie sukcesy, nie było z kolei szans na upadki. Można powiedzieć że tak jest od zawsze, marka Lego radziła sobie świetnie, zyskując tłumy wielbicieli na całym globie. Nieujawnione są jednak pewne fakty z historii tej firmy. Prawdą jest że, w tamtym momencie tworzyły się firmy, które chciały wyprodukować takie klocki, co więcej, znalazła się firma, która zaczęła produkować niezwykle podobne klocki. Jak to się skończyło, co zrobiła firma Lego?

Nie było konkretnej walki, nieczystej konkurencyjnej gry, marka Lego podeszła do sprawy w sposób bardzo innowacyjny, na tyle, że mnóstwo współczesnych firm korzysta z tego typu rozwiązań. Zamiast więc szukać dowodów, że klocki Lego są wykonane z pewnością lepszych komponentów, że są niezwykłe z nieokreślonego powodu, postanowiono korzystać z marketingu treści. Na czym to polega? Stworzono mnóstwo ciekawych przedsięwzięć, które udowodniły niezwykłość produktów Lego. Na przykład Microsites, czyli mikrostrony z unikalną fabułą, które były dedykowane dla każdej serii klocków Lego. Polecana oferta.

Każda z nich łożona jest z zestawu gier, krótkich filmów i quizów. Kolejna ciekawa inicjatywa to Lego Miniseries, opierająca swoją ideę na tym, że do konkretnego nowego produktu, Lego tworzy nowy serial, jaki można obejrzeć w internecie. Warto również napomknąć o Lego Click, czyli o platformie, gdzie wszyscy fani klocków Lego mogą podzielić się swoimi pomysłami konstrukcyjnymi, dodać zdjęcia czy

lego

Autor: Oliver Ponsold
Źródło: http://www.flickr.com

filmiki, odkrywać dzięki temu z innymi fanami, bogaty świat Lego. To jednocześnie sprawia, że każdy interesuje się Lego, a przecież nie chodzi tu tylko o sam produkt, tylko o radość, jaką dzięki niemu zyskujemy.

Lego to marka kultowa i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Szczególnie, że kreowane są nowe interesujące serie, jak klocki lego city.

Jeśli czytasz ten tekst, znaczy to, że zaciekawiło Cię omawiane zagadnienie. Jeśli tak, to podobne witryny (http://www.zabawekczas.pl/produkty/dla-niemowlat/ksiazeczki,2,1682) mają nie mniej świeże dane.

Co więcej są przygotowywane dla niemal każdej grupy wiekowej. To normalne, że produkty Lego kupuje się dzieciom, a frajdę z nich mają również dorośli. Nie ma co się dziwić, rozbudowują one wyobraźnię w każdym wieku, a co najważniejsze działają tak, że dorośli z powodzeniem mogą bawić się z dziećmi.