Jaki zestaw mebli wybrać do dziecięcego pokoju?

Wybierając meble do pokoju dziecięcego, trzeba sugerować się kilkoma kluczowymi wytycznymi. Strona estetyczna mebli jest oczywiście nie bez znaczenia, ale jeszcze istotniejsza jest ich praktyczność i wygoda używania. Jak wybrać meble, aby przygotować dziecku miejsce odpowiednie do zabawy oraz wypoczynku?

Meble dla dzieci

Źródło: www.flickr.com
Zestaw mebli dziecięcych będzie złożony z rozmaitych elementów, zależnie od wieku pociechy. Wiadomo, iż maluszek wymaga specjalnego łóżeczka dziecięcego Wojtek, szafki z przewijakiem i komody na ubranka, natomiast starsze dziecko będzie potrzebować całkiem odmiennych mebli w swoim pokoju. Uczeń powinien mieć przygotowane trzy różne strefy w pokoju: do wypoczynku, do zabawy i do odrabiania lekcji.

Jeśli pomieszczenie jest małe, a my musimy ulokować w nim więcej, niż jedno dziecko, praktycznym rozwiązaniem na łóżka dziecięce będzie kupienie łóżek piętrowych. W dzisiejszych czasach można w sklepach znaleźć nawet łóżka piętrowe trzy osobowe, co rozwiązuje problem rodzin wielodzietnych i nie zajmuje cennej przestrzeni w pokoju dzieci. Należy zainwestować również w odpowiednio duży stół lub biurko, przy którym dzieci będą mogły odrabiać zadanie domowe, oglądać książki, czy też podejmować twórcze zabawy. Środkową część pokoju dobrze jest pozostawić niezabudowaną meblami, to będzie świetne miejsce na rozmaite warsztat majsterkowicza zabawy.

Jeżeli zależy nam na funkcjonalnym przygotowaniu małej powierzchni, dobrze jest zdecydować się na modułowy zestaw mebli dziecięcych Safari Żyrafka. Dowolnie skomponowane szafki i półki ułatwiają maksymalne wykorzystanie miejsca, a zarazem wyglądają harmonijnie i estetycznie.

Dobrym rozwiązaniem jest również zamówienie specjalnych mebli do dziecięcego pokoju, w których łóżko i biurko wbudowane są w jedną ramę, obudowaną regałami. Jeśli chodzi o łóżka dziecięce, warto sugerować się nie tylko kwestią wizualną i ceną, miejmy na uwadze, że komfortowe łóżko dostarcza zdrowy i spokojny wypoczynek.

Łóżka piętrowe 3 osobowe to idealny wybór dla starszych dzieci, maluszki mogą obawiać się wypoczynku wysoko nad podłogą. Zawsze dopasujmy meble do wieku dzieci, albo wybierajmy takie umeblowanie pokoju, które będzie rosnąć wraz z pociechami, nieustannie odpowiadając wszystkim dziecięcym wymaganiom.