Najlepszy rodzaj gier? – Gry planszowe strategiczne zyskują coraz więcej zwolenników

Jakiś czas temu planszówki kojarzyły się przede wszystkim z grami na pionki skierowanymidla dzieci i młodzieży. Starsi, jeśli już grali, to w większości w gry karciane, lub w szachy czy pokera. Dziśprodukowanych jest coraz więcej gier planszowych o wyższym stopniu zaawansowania niż gra w pionki, skierowanych przede wszystkim dla starszych, które na dobre podbijają polski rynek.

gla planszowa

Źródło: pixabay.com

Prawiew każdym większym mieście, prawie każdego centrum handlowego można już odwiedzić sklep z grami planszowymi Poza typowymi, jak planszówki dla najmłodszych możemynabyć w nich mnóstwo gier dla dorosłych, jak na przykład, najbardziej już chyba znaną i lubianą – Dixit – opierającą się głównie na skojarzeniach wspólnych z resztą zespołu i skierowana szczególnie na szybkie spotkania imprezowe czy spotkania rodzinne większej grupie członków jak również bardziej zaawansowane – gry planszowe strategiczne (więcej o autorze), które wymagają większego „wtajemniczenia” w zasady. Takie grystworzone są zwykle dla 2-4 graczy i rozgrywane są w dłuższym zakresie czasowym , trwając minimalnie parę godzin. Najbardziej znane gry planszowe strategicznestworzone zostały w oparciu o popularnych ekranizacji filmowych i telewizyjnych, jak między innymi „Władca pierścieni” lub „Gra o tron”.

Również przez Internet możnaodnaleźć niejeden sklep z grami planszowymi, prezentującymi multumrozwiązań na każdą okazję – od gier edukacyjnych, kupowanych z przeznaczeniem dla dzieci i młodzieży, poprzez gry planszowe strategiczne dla bardziej zaawansowanych, raczej już starszych graczy, po szybkie gry towarzyskie, najczęściej występujące w wersji karcianej, których ważnym celem jest rozruszanie i rozbawienie towarzystwa na imprezie. Oferta planszówek jest na tyle ogromna i różnorodna pod względem ceny, że każdy zawodnikmoże uzyskać coś dla siebie.

Strategiczna gra planszowa

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Planszówki na dobre odnalazły się w naszych domach .

Sprawdź ten artykuł, to także stanowi świetny artykuł prezentowanego problemu. Nie czekaj i kliknij a na pewno nie pożałujesz.

Grają w nie dzieci, ale też młodzież i dorośli. W zależności od stopnia trudności, wykorzystywane są na imprezie z przyjaciółmijak i niedzielnych spotkaniach w gronie rodziny. Nieraz bawią, uczą, zmuszają do logicznego myślenia, jak również – odwodząod bezmyślnych programów w TV, które zamiast kształcić, zabijają w człowieku wszystko, co ważne, to jest kreatywność oraz ambicję do kreowania nowych rzeczy.