Czy należy posłać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Co roku wielu rodziców staje przed niemałym dylematem – jakie przedszkole wybrać dla swojej pociechy? Wybór nie należy do najłatwiejszych, bo przecież chodzi o edukację naszego dziecka. Dowiedz się dlaczego przedszkola niepubliczne to cieszą się coraz większym uznaniem!

Dzieci w przedszkolu

Autor: Russell Stringfield
Źródło: http://www.flickr.com
Niepubliczne przedszkola posiadają wiele zalet, które są niezwykle ważne podczas wyboru najlepszego miejsca dla naszego maleństwa i odgrywają pierwszą rolę w jego codziennym rozwoju.

Pierwszą ważną zaletą jest na pewno to, że łatwiej do nich zapisać dziecko. Co, więcej w przedszkolach prywatnych zazwyczaj grupy, w jakich przebywają dzieci nie są liczne a na grupę (zwłaszcza dzieci młodszych) przypada więcej opiekunek niż w przedszkolu państwowym. Tak sytuacja pozwala na indywidualne podejście do dziecka i lepszy przebieg zajęć. W dodatku nauczycielkom łatwo spostrzec, czy dzieje się coś groźnego.

Powiązane artykuły –

Wszystkie przedszkola zapewniają program podstawowy, ale możemy również wybrać prywatne przedszkole profilowane: językowe, sportowe, artystyczne i inne. Do takiego przedszkola warto zapisać dziecko, jeśli wykazuje ono zamiłowanie do danych czynności i zależy nam na tym, by miało możliwość rozwoju w ulubionym kierunku.

Jeżeli masz ochotę uzyskać więcej informacji na omawiany temat, to notka z serwisu także takie informacje posiada, zatem kliknij tutaj, żeby je przeczytać.

Warto sprawdzić, jaką propozycję zajęć nieobowiązkowych posiada interesujące nas przedszkole niepubliczne. Miastem, które oferuje duży wybór przedszkoli prywatnych jest Wrocław.

Miejsca dla dzieci bywają tu dostępne jeszcze nawet w roku szkolnym. Co więcej, Wrocław to miasto, w którym niepubliczne przedszkola gwarantują sporą ilość oryginalnych zajęć dodatkowych jak chociażby zajęcia z ekologii. Miejmy jednak na uwadze, by przedmioty dodatkowe dobierać z głową. Zbyt duża ilość zajęć zamiast sprawić maluchowi uciechę, raczej go zrazi i pozbawi beztroski dzieciństwa. Jak zatem wybrać idealne prywatne przedszkole?

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę odległość między przedszkolem a domem i miejscem pracy, plan zajęć, ofertę posiłków, ilość dzieci w danej grupie wiekowej, ilość i jakość zapewnianych przez przedszkole zabawek oraz pomocy naukowych, miesięczne koszty oraz obligatoryjne koszty dodatkowe – [www]. Nie bez znaczenia mogą okazać się rady rodziców z okolic oraz wizyta na tak zwanych “drzwiach otwartych”. Pamiętajmy też, iż przedszkole niepubliczne o uregulowanym statusie podlega nadzorowi kuratorium oświaty. Dobrze jest sprawdzić taki status przed zapisaniem dziecka do przedszkola.