Lustrzanka czy może mały aparat fotograficzny? Która opcja jest najlepsza?

Jeżeli właśnie zastanawiasz się nad wyborem aparatu fotograficznego, na pewno zastanawiasz się również nad tym czy wybrać lustrzankę czy też może niewielki kompaktowy aparat. Ten wybór na pewno jest wielce ciężki – zarówno jeden jak i drugi model ma swoje wady i zalety.

Jeżeli chcesz dokonać mądrego wyboru, zdecydowanie

Figurki, zabawki dla dzieci

Autor: Johan Hansson
Źródło: http://www.flickr.com

powinieneś rozważyć wszystkie z nich. Na początek warto wiedzieć, że aparaty kompaktowe są na pewno o wiele lżejsze niż lustrzanki. To bez wątpienia spora zaleta jeżeli sporo podróżujesz – targanie ze sobą lustrzanki zdecydowanie nie jest w takich przypadkach zbyt wygodne, bo jest ona po prostu zbyt ciężka.

Lustrzanka nie sprawdzi się też w sytuacji kiedy podróżujesz jedynie z bagażem podręcznym – jest ona najzwyczajniej zbyt ciężka na to, aby ją włożyć do podręcznej torebki czy plecaka. Z drugiej jednak strony lustrzanki mają tę dużą przewagę, że najczęściej mogą pochwalić się lepszymi parametrami – sporo z nich ma o wiele więcej funkcji niż małe aparaty kompaktowe. Kiedy zatem potrzebujesz

Aparat fotograficzny

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

aparatu do wykonywania naprawdę przepięknych fotografii i znasz się nieco na fotografii, wówczas niewątpliwie powinieneś zakupić lustrzankę np..

To także pierwszy wybór w sytuacji kiedy pracujesz profesjonalnie w fotografii i wykonujesz przykładowo fotografie do czasopism lub sprzedajesz je w innych miejscach. Kiedy jednak po prostu zależy Ci na fajnych zdjęciach, ale nie masz żadnego pojęcia o fotografowaniu, wtedy bez wątpliwości pieniądze wydane na lustrzankę nie będą zbyt mądrze zainwestowane.

Zaczekaj sekundę! Zainteresował Cię artykuł? Masz ochotę na następne kluczowe informacje (https://sklep.doko.pl/pl/p/Sciagacz-izolacji-automatyczny-205mm-01-500-NEO/12157)? To miłe. Wejdź w ten link i przenieś się do witryny z detalami na wybrany temat.

Prawda jest taka, że osoba, która zna się nieźle na fotografii, zdecydowanie będzie w stanie zrobić naprawdę fajne fotografie każdym aparatem, jednak osoba, która się na tym nie zna, zrobi takie same fotografie zarówno lustrzanką jak i aparatem kompaktowym.

Zwykle wtedy wykonujemy bowiem fotografie w trybie automatycznym, który zwyczajnie nie wykorzystuje wszystkich możliwości aparatów. W takim wypadku zaś lustrzanka w ogóle nie jest potrzebna. Jeśli zatem masz ograniczone pieniądze, zdecydowanie powinieneś mocno przemyśleć ten wybór.

Categories: Bez kategorii