Niesamowita zabawa koło domu, czyli jak zadbać o wolne chwile swojego malucha?

Dzieciństwo kojarzy nam się z beztroską i świetną zabawą. Nadal pamiętamy, długie popołudnia spędzone poza domem. Pragniemy, aby nasze pociechy również miały mnóstwo szczęśliwych wspomnień. Wystarczy, że odpowiednio urządzimy nasz przydomowy ogródek.

polecana oferta

Źródło: http://www.gardencenter.pl/
Maluchy coraz więcej czasu spędzają przed ekranem komputera.

Mamy zamiar Cię zaprosić do następnej pasjonującej witryny – kontynuuj bez limitów, by móc zapoznać się z innymi postami na powyższy temat.

Nie dość, że nie rozwijają swojej wyobraźni, to prawie wcale się nie ruszają. Brak aktywności fizycznej w połączeniu z niezdrowym jedzeniem zazwyczaj skutkują nadwagą. Nie nie pozwólmy na to. Organizujmy zatem wspólne zabawy tak, aby syn lub córka miał okazję do zaczerpnięcia świeżego powietrza. Pokażmy naszym maluchom, że jest coś więcej niż tylko gra komputerowa i seriale.

Zainteresujmy je niezapomnianymi przygodami, które czekają niedaleko. W ogrodzie można stworzyć własne królestwo, pełne wyjątkowych niespodzianek. Trampoliny ogrodowe oraz domki dla dzieci to miejsca do świetnych zabaw – więcej na Garden Center. Pomogą one w rozwijaniu wyobraźni, ale przede wszystkim pozwolą na zbudowanie dobrych relacji z pozostałymi dziećmi. W efekcie nasza pociecha pozna nowe osoby. A może nawiąże pierwsze przyjaźnie?

Trampoliny ogrodowe to świetny sposób na spędzenie czasu po szkole. Przede wszystkim kojarzą się z zabawą. Mają wiele innych zalet. Dzięki nim dziecko ulepsza swoją koordynację ruchową. Po drugie, zabawa na trampolinie pozwala spalać wiele kalorii, bo nawet 1000 podczas jednej godziny. Dodatkowo, ten rodzaj ćwiczeń nie obciąża stawów. Jest więc bezpieczny dla naszych pociech. Kolejnym elementem, o którym musimy pomyśleć są domki dla dzieci. To w nich będzie można zbudować bazę albo dziecięce królestwo, do jakiego nie będą mogli wejść rodzice.

Domki dla dzieci najfajniej jest wybudować na drzewie, ponieważ wówczas stają się najbardziej ciekawe dla małych urwisów. Kto z nas nie marzył niegdyś o takim swoim małym domku? Jeżeli domek był na naszej liście marzeń, to powinniśmy sprezentować taki naszemu dziecku. Kto wie, może czasami pozwoli nam na wspólną zabawę? Domki dla dzieci to nie lada gratka nie tylko dla chłopców, ale również dla dziewczynek.

Zastanówmy się nad tym, aby zaopatrzyć je w zjeżdżalnię albo inny, równie ciekawy element. Dzięki temu nasze pociechy chętniej będą się w nim bawić. Jak widać dzieciństwo naszych pociech nie musi ograniczać się jedynie do spędzania czasu w świecie gier. Jeżeli pokażemy dziecku, iż zabawa może być ciekawsza, na pewno skorzysta z takiej okazji.