Jak spowodować, żeby dzień pierwszej Komunii Świętej był istotnym dniem w życiu dziewczynki? Jak rozwiązać nieustające problemy z wyborem sukienek komunijnych?

Nie da się ukryć, że niemalże dla każdego dziecka wychowywanego w wierze katolickiej dzień pierwszej Komunii Świętej niewątpliwie jest jednym z istotniejszych dniu w całym życiu. Jeżeli Twoje dziecko właśnie przygotowuje się do pierwszej Komunii, wtedy na pewno także to przeżywasz. Tymczasem warto sobie uzmysłowić, że dzień pierwszej Komunii to nie tylko ważne wydarzenie w życiu tego małego dziecka, ale również gorączkowe przygotowania na kilka miesięcy przed. Jednym z najbardziej komentowanych pytań jest zwykle bez wątpienia to, w jakich sukniach wystąpią dziewczynki.

kliknij

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

O ile z chłopakami nie ma właściwie żadnego problemu, bo najczęściej są wystrojeni zwyczajnie w czarne garnitury, o tyle suknie komunijne potrafią wzbudzać naprawdę wielkie emocje – nie tylko wśród dziewcząt, ale także pośród ich rodziców, w szczególności matek. Nie da się zaprzeczyć, że właściwie każda dziewczynka chciałaby być w tym dniu najpiękniejszą, a na dodatek mieć ładniejszą sukienkę niż inne dziewczęta. Jak zapobiec takiej rywalizacji? Wszakże dzień pierwszej Komunii powinien być szczególnie przeżyciem duchowym, a nie rewią mody. Sposobów na to jest kilka, a my postaramy się pokazać najbardziej popularne z nich.

Przede wszystkim popularnym sposobem za zapobieganie kłótniom między dziewczynkami jest zdecydowanie wypadek, kiedy wszystkie dziewczynki mają identyczne suknie komunijne ( Komunijne). Najczęściej wyboru tych sukienek dokonują rodzice w porozumieniu z kapłanem. Takie rozwiązanie bez wątpienia spowoduje, że dziewczynki nie będą się spierać – każda z nich będzie wyglądać tak samo, dzięki czemu nie będą wpierać się o to która z nich ma piękniejszą sukienkę.

pierwsza komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

Takie rozwiązanie ma na dodatek jeszcze jedną wielką zaletę – zazwyczaj w takich sytuacjach suknie komunijne szyje się w tej samej pracowni, co pozwala na negocjowanie naprawdę sporych rabatów. Dzięki temu każdy rodzic zapłaci za suknię komunijną wiele mniej niż na początku przypuszczał. Dodatkowo takie suknie szyte są na miarę, co daje gwarancję, że każda dziewczynka będzie wyglądała jak aniołek.

Chcesz poznać coś podobnie użytecznego? Super, ta strona www zabawki dla niemowlaków na pewno okaże się dla Ciebie wartościowa, ponieważ odnajdziesz tam wiele tego typu danych.

Jeśli wszystkie dziewczęta wyglądają tak samo, bardzo ładnie wygląda to również na fotografiach pamiątkowych.