Prowadzenie przedszkola jako dobry sposób na firmę i zrealizowanie zainteresowań

Cztery lata temu powróciłam z emigracji – studiowałam oraz ciężko pracowałam w Norwegii, co sprawiło, że po powrocie do kraju miałam spore pieniądze i wyższe wykształcenie. Postanowiłam zatem otworzyć pod Warszawą punkt przedszkolny. Poszczęściło mi się, bo dostałam w spadku po dziadkach duży dom.

Naturalnie przerobiłam go na przedszkole. Uważam, że akurat w moim przypadku decyzja o otworzeniu prywatnego przedszkola była świetna.

Jeśli po przeczytaniu tego wpisu nadal masz jakiekolwiek pytania, to zobacz poza tym to ważne omówienie (https://drewnianezabawki.com.pl/kategoria-produktu/metalowe-modele-3d/owady-zwierzeta/) – są tam analogiczne informacje.

Lubię kontakt z dziećmi, a co najbardziej istotne – posiadam odpowiednie kwalifikacje. Myślę, iż otworzenie przedszkola nie zawsze ma sens, lecz i tak myślę, że to rewelacyjny pomysł na biznes. Zwłaszcza, iż przecież można naprawdę dużo zarobić na własnym przedszkolu. To połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli coś pożądanego (wybierz link).

plac zabaw i przedszkole

Autor: Frogn kommune
Źródło: http://www.flickr.com

Trudno jednakże otworzyć odpowiednie przedszkole w Józefowie, jeśli nie ma się wymaganych umiejętności i środków. Odradzam wejście w ten biznes osobom, które myślą, że w przypadku prowadzenia przedszkola najbardziej istotna jest kasa. Ona się oczywiście liczy, lecz najbardziej znaczące jest to, aby dbać o dobro dzieci. Nie jest łatwo założyć punkt przedszkolny, więc to wyjdzie, jeśli nie mamy czystych zamiarów.

Uważam, iż porządne przedszkole powinno również stawić na to by na ten przykład nauczanie języków obcych. Sama we własnym przedszkolu uczę angielskiego i myślę, że znacząca część klientów posłała własną pociechę do mojego przedszkola przede wszystkim dlatego, iż niejako słynę ze świetnego nauczania angielskiego (rzetelne opracowanie). Warto także uczyć dzieciaki innych rzeczy – chociażby przygotowania posiłków, jednak w granicach zdrowego rozsądku.

Można w sumie powiedzieć, że nigdy nie żałowałam podjętej decyzji – bez dwóch zdań jestem uradowana, iż odważyłam się otworzyć prywatne przedszkole. I chociaż prowadzenie przedszkola Otwock to wiele wyrzeczeń, i tak wychodzę z tego założenia, że było warto. Zatem osoba, która marzy o założeniu przedszkola powinna zwrócić uwagę na wszystko, ponieważ przedszkole to nie butik, czyli w tym przypadku chodzi o dzieciaki. Warto dodać, iż w dalszym ciągu prowadzenie prywatnego przedszkola to biznes, który ma rację bytu.