Chryzantemy wielokwiatowe

„Chryzantemy złociste w kryształowym wazonie stoją na fortepianie, kojąc smutek i żal” – śpiewał Mieczysław Fogg. Od zawsze chryzantemy były symbolem mijającego czasu. Przykleiliśmy im „nagrobną” etykietę i łączyliśmy przygnębieniem.

Chryzantemy

Autor: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież to tak czarujące, wdzięczne i wbrew pozorom wesołe kwiaty. Mało tego, w Japonii Dzień Chryzantemy to radosne święto, podczas którego popija się wino powstałe z tych kwiatów.

Na punkcie chryzantemy oszaleli w ostatnim czasie floryści. Jest to kwiat o stosunkowo niewysokiej cenie, który może cieszyć nasze oczy nawet 3 tygodnie (w nienaruszonym stanie), będąc przy tym znakomicie wpisanym w jesienny klimat. Zaskakuje również różnorodność kwiatów – od gęsto utkanego kwiecistego skrawka kobierca po duże, puszyste pompony. Barwy? Jakie tylko sobie wymarzymy – w sklepach zobaczymy nawet farbowane.

Do jesiennych aranżacji wybieramy zwykle odmiany o kształcie regularnej kuli, mocno obsypane kwiatami. Tarasy, balkony oraz schodki do domu ozdabiamy odmianami o kwiatach drobnych lub średniej wielkości (chryzantema wielokwiatowa, dostępna np.

Zaciekawiło Cię to zagadnienie? Jeżeli tak, to z chęcią chcielibyśmy Cię powiadomić, że kolejny interesujący wpis (http://www.artykulyreligijne.pl/plakaty-religijne) czeka na Ciebie na nowej witrynie – czytaj z radością.

tutaj: chryzantema wielokwiatowa na chryzantemy.pl, tworzącymi kule o średnicy 30-60 cm. Należy jednak dla urozmaicenia wykorzystać inne formy, np. krzaczaste, które możemy ustawić

Kukły wśród chryzantem

Autor: Valter Wei
Źródło: http://www.flickr.com

w wielobarwnych kompozycjach z innymi gatunkami roślin których nam nie brak jesienią.

Chryzantemy ulokowane w wiklinowym koszu czy glinianej osłonce, w towarzystwie okrągłej dyni i opadłych liści, stanowią piękną aranżację aż do pierwszych mroźnych dni.

A wiedzieć musimy, że chryzantemy kwitną z entuzjazmemaż do ostatnich chwil, jakby chciały powiedzieć : doceńcie urok późnej jesieni! Ciepłymi barwami ogrzewają serca aż do pierwszych mrozów.

Zobacz, jakiego rodzaju informacje odnajdziesz po przejściu do wpisu. Na pewno będą bardzo wciągające oraz warte uwagi, co sprawi, że wielokrotnie będziesz tu wracać.

Z tej przyczyny, są to najpopularniejsze kwiaty, które stawiamy na pomnikach zmarłych (w doniczce mogą stać nawet 1,5 miesiąca). Zwyczaj ten stał się już polską tradycją – parę dni przed dniem Wszystkich Świętych, można zakupić różne rodzaje chryzantem doniczkowych.

Najlepiej jest przechowywać je na tarasie tudzież w ogrodzie. Przed nocą wstawmy kwiaty do piwnicy, lub chłodnego przedpokoju. Musimy mieć na uwadze, że – nie należy doniczkowych chryzantem wstawiać do nagrzanych mieszkań.