Czy warto chodzić do szkoły rodzenia?

Z pewnością nieraz myślałaś o tym, w jaki sposób będą wyglądać narodziny Twego bąka. To faktycznie ważne wydarzenie – warto zatem włożyć trochę wysiłku w jego zaplanowanie.

plac zabaw

Autor: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com

Spróbuj czynić to metodycznie, kilka miesięcy wprzódy. Zastanów się, co jest dla ciebie najistotniejsze i co przyniesie Ci poczucie bezpieczeństwa. Drugi kwartał ciąży to idealny czas, żeby zacząć systematyczne ćwiczenia, gdyż one przygotują Twe ciało do urodzenia dziecka a także zapobiegną wielu niedyspozycjom. Będą również okazją do wsłuchania się w siebie, odszukania punktów naprężonych i sztywnych oraz nauki relaksowania ich, skupienia na tym, co się dzieje we wnętrzu Twego ciała.

Intryguje Cię tematyka omawiana w tym wpisie? Poznaj oprócz tego także inne zbliżone treści – zwyczajnie wejdź tutaj stomatolog dziecięcy wilanów.

Bardzo pomocne będą ćwiczenia jogi. Można także pływać, spacerować. Stroń od sportów, wiążących się z wielkim wysiłkiem, w jakich nietrudno o utratę równowagi czy o kontuzję. Konieczna Ci będzie położna Sopot to miejscowość, w której bez trudu znajdziesz dobrą położną – usługi położnej.

Wskazane jest więc pójść do szkoły rodzenia, aby temu, co Cię czeka, nadać w wyższym stopniu rzeczowy kształt, abyś miała pojęcie, czego spodziewać się w toku porodu, umiała poradzić sobie ze skurczami i oddechem, zaufała własnym siłom. W tym wszystkim dopomóc Ci może szkoła rodzenia Gdynia – szkoła rodzenia w Gdyni.

Pakowanie torby na porodówkę to ważny rytuał przygotowujący kobietę do narodzin potomka. To okazja, aby zastanowić się, w jaki sposób możesz obłaskawić szpitalną przestrzeń i co Ci jest potrzebne, aby w sali porodowej czuć się bezpiecznie. Jeśli nie rodzisz w domu, możesz kawałek mieszkania zabrać ze sobą – na przykład ukochaną koszulę jak też szlafrok albo płytę z muzyką. Szkoła (zobacz również podstawowa szkoła terapeutyczna) rodzenia Trójmiasto to coś dla Ciebie! Poród jak też to, co po nim, jest to ogromne nieznane.