Fenomenalne kamienie szlachetne – szmaragd i tanzanit

Nie od dzisiaj wiadomo, iż diamenty i także inne kamienie szlachetne są najlepszym przyjacielem kobiety. Masa kobiet lubi nosić biżuterię z dodatkiem kamieni szlachetnych, albowiem taka biżuteria na pewno dużo zyskuje na designie. W dzisiejszych czasach w jubilerstwie stosuje się rozliczne kamienie szlachetne, do najbardziej znanych i modnych przynależą diamenty oraz brylanty, chociaż warto także zapoznać się z innymi, ślicznymi kamieniami szlachetnymi, które też przysporzą wiele uroku każdej biżuterii.

szmaragd
Przykładem podobnie słynnego kamienia szlachetnego co diament czy brylant, jest szmaragd (kliknij tutaj). Szmaragdy są nadzwyczaj ślicznym i docenianym kamieniem jubilerskim i kolekcjonerskim o rozległym przeznaczeniu. Używano go już w okresach starożytności, w Arabii, Egipcie czy też w Persji. szmaragd wyróżnia się ładną, zielonkawą, szmaragdową barwą, która niewymownie komponuje się z różnymi rodzajami biżuterii – kolczykami, naszyjnikami albo bransoletkami. Szmaragdy to kamienie występujące w wielu rejonach ziemi, między innymi w Austrii, Indiach, Norwegii, dodatkowo kamienie te można spotkać też na Madagaskarze, Libii albo w Mozambiku.

W Polsce szmaragdy wolno odszukać na terenie Dolnego Śląska, aczkolwiek nie nadają się one do spożytkowania w celach jubilerskich. Niemniej jednak dzisiaj szmaragdy można też produkować syntetycznie, za to naturalne kamienie są poddawane szczególnej obróbce, jaka chowa rozliczne skazy bądź pęknięcia.

Kolejnym ślicznym kamieniem szlachetnym jest też tanzanit, jaki zachwyca śliczną, delikatną fiołkowoniebieską barwą.

Masz ochotę wiedzieć więcej z owego ciekawego zagadnienia? Zatem najlepiej trafiłeś. Zwyczajnie kliknij to wina bezalkoholowe i przenieś się do nowej strony.

Został on odnaleziony w Tanzanii aż 600 milionów lat temu! Powstał z przyczyny bardzo wysokiej temperatury oraz niesłychanie dużego ciśnienia. W jubilerstwie tanzanit używany jest na szeroką skalę, albowiem jego niepowtarzalne piękno jest faktycznie wspaniałe.

Dzięki stosownemu szlifowi tanzanit zachwyca swoim nadzwyczajnym kolorem, który pasuje do wielu rozlicznych kreacji. Nic więc podejrzanego, że biżuteria z dodatkiem tanzanitu jest teraz tak ubóstwiana przez niemało kobiet.