Jak dobrać stanik sportowy? Na co zwłaszcza należy zwracać uwagę? Jakiego typu parametry są istotne?

Jak dobrać najbardziej odpowiedni stanik sportowy? Przede wszystkim powinniśmy dopasować tego typu biustonosz do wielkości biustu. W dalszej kolejności, jak mamy już wybrany stanik, trzeba sprawdzić parę istotnych elementów, ażeby mieć pewność, że piersi będą w nim bezpieczne, a my będziemy czuć się swobodnie. Jedynie najlepiej dopasowane biustonosze sportowe są w stanie zapobiec uszkodzeniom oraz deformacjom piersi w czasie treningu. Warto więc pamiętać, o jak najbardziej dobranym wyborze.

biustonosz sportowy

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com

Najistotniejszą funkcją stanika sportowego jest unieruchomienie biustu, zmniejszenie jego ruchu, a to po to, by zminimalizować dość mocno ryzyko pojawienia się wstrząsów i przeciążeń w czasie wysiłku fizycznego. Naukowcy są zdania, że podtrzymujący biustonosz sportowy może zmniejszyć drgania oraz zminimalizować ruchy biustu aż o 74 procent. Dla porównania warto wspomnieć, że normalny biustonosz (stanik z push upem) zmniejsza jedynie taki ruch o 38 procent. W czasie dość znacznego wysiłku fizycznego piersi mogą poruszać się z różnorodną intensywnością i częstotliwością. Np. w czasie biegu biust może unosić się przy każdym kroku o 9 centymetrów. Oznacza to, iż niezbyt bieg o długości jednego kilometra to aż osiemdziesiąt cztery centymetry dla piersi. Piersi w rzeczywistości nie mają mięśni, które byłyby w stanie je chronić przed takim wysiłkiem. Zbudowane są ze skóry oraz sieci pasm tkanki łącznej, jaką definiujemy więzadłami Coopera. W wyniku intensywnych ruchów ulegają rozciąganiu. To sprawia właśnie, że biust błyskawicznie traci jędrność oraz elastyczność, robi się też obwisły.

fitness

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Występują nawet takie przypadki, iż ulega powolnej deformacji.

Zainteresowały Cię istotne informacje zaprezentowane w tym wpisie? Bardzo miło więc będzie nam dzielić się z Tobą kolejnymi notkami. Oczekujemy na opinię!

To proces którego nie da się cofnąć, ponieważ raz zmieniona tkanka nie powróci do wcześniejszej postaci. Stąd więc biustonosze sportowe są tak wysoko zabudowane, a ponadto zrobione są z grubego materiału. To sprawia, iż niezwykle dobrze stabilizują piersi, zapobiegając ich rozciąganiu. Co więcej taki stanik modeluje piersi i gwarantuje im odpowiedni kształt. Jeśli mamy zaplanowane treningi lub wiele ćwiczymy i dostrzegamy zmiany, to koniecznie warto go kupić. Najkorzystniej w specjalistycznych sklepach, w których można znaleźć inne ciekawe części odzieży jak body damskie.