Nowatorskie podejście, preferencje do pracy w zespole a także specjalistyczna mądrość to cechy, które powinien posiadać kandydat na testera.

Współcześnie komputer jest bezkonkurencyjny nie tylko w firmach, ale i w życiu codziennym. Z biegiem czasu, tworzą się coraz to nowe technologie. Nie tak dawne raporty z badań rynku pracy, wskazują na to, że specjaliści z dziedziny techniki i nauki, tworzą drugorzędną zbiorowość najmocniej pożądanych pracowników.

Wszakże pomimo utrzymującego się zapotrzebowania na znawców tej dziedziny, coraz częściej zdarza się, że od osoby zatrudnionej na stanowisku testera żąda się nie tylko umiejętności technicznej ale sporych dodatkowych kompetencji osobistych.

inżynier informatyki

Autor: Harry Wood
Źródło: http://www.flickr.com

Przypuszczałoby się, że tester praca to ogólnie spokojna specjalność polegająca na spędzaniu większości godzin przed ekranem komputera i patrzeniu czy pojawi się jakiś znak czy też nie. Praca (zobacz kwestionariusz osobowy) jedynie na pozór wydaje się nieskomplikowana, bezkonfliktowa. Tak naprawdę testerzy pracują w wielkim napięciu i zwykle pod naciskiem czasu.

Masz spory problem ze znalezieniem efektywnego rozwiązania Twego kłopotu? Na pewno prędko może pomóc Ci ta strona (http://pischool.pl/kursy_dla_dzieci/16/).

Zdają sobie sprawę, że są świadomi jakości sprawdzonych programów.

Dodatkowo jest to praca w zespole, a co w konsekwencji od testera IT, wymaga się przygotowania do kooperacji z pozostałymi pracownikami, po to by otrzymywać jak najlepsze efekty. Zasadnicze jest posiadanie umiejętności międzyludzkich, pozwalających na nawiązanie i zachowanie odpowiedniej więzi pomiędzy członkami zespołu a także testerami a informatykami, celem otrzymania jak najwyższych rezultatów.

komputery

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com

Standardowe zajęcia testera polegają na weryfikowaniu oprogramowania, zapisywaniu nieprawidłowości przy udziale różnych sposobów i procedur – tester oprogramowania. Każdy pracownik testujący przed rozpoczęciem swoich powinności testowych musi zaznajomić się z dokumentacją techniczną i wymaganiami dotyczącymi sprawdzanego programu. Do tego niezbędna jest umiejętność oceny i poprawnego wyjaśniania zbadanych w programie wymagań.

Oprócz wiedzy koncepcyjnej ważne jest, aby tester cechował się także rzetelnością, świadomością za powierzone zadania zdroworozsądkowym podejściem scedowanych działań oraz umiejętnością jasnego przedstawiania informacji o znalezionym błędzie albo wyjściu.