Nowoczesne sprzęty służące do rejestracji obrazu

Współcześnie coraz większa liczba osób interesuje się rozmaitymi nowinkami i innowacyjnymi technologiami. Nierzadko można spotkać się z opinią, że tego rodzaju hobby jest domeną mężczyzn i to twierdzenie sprawdza się w większej części przypadków. Z tego też powodu często właściwym pomysłem na podarunek dla mężczyzn są rozmaite zdobycze techniki. Obecnie w szybkim tempie rozwijają się niezwykle zróżnicowane technologie, przykładowo ta wiążąca się z komputerami.

Tworzone są coraz wymyślniejsze przyrządy mobilne o dużej liczbie rpaktycznych funkcji. W dużym stopniu rozwinęła się także fotografia oraz technologia związana z rejestrowaniem obrazu. Z tą drugą dziedziną wiążą się bezpośrednio specjalistyczne przyrządy. Kamery wideo z początku były przyrządami w pierwszje kolejności dużymi, a przy tym ich możliwości nie były zbyt duże. Od tamtej pory wiele się zmieniło, dziś osoba nie interesująca się taką technologią mogłaby być bardzo zaskoczona możliwościami najnowszych urządzeń.

Do nagrywania w ruchu
GoPro Hero4, a także bardzo wiele innych urządzeń tej znanej marki, została stworzona do nagrywania w trudnych warunkach. Owe trudne warunki przejawiają na różne sposoby, na przykład jeszcze jakiś czas wcześniej ludzie nie potrafili opracować technologii, dzięki której można by zarejestrować film pod powierzchnią wody. Kamery takie niezwykle często służą do wykonywania nagrań w ruchu. Wykorzystują je więc zatem sportowcy, a także miłośnicy różnych ryzykownych rozrywek. By taki film mógł zostać nagrany, kamera musi być bardzo trwała. Kamery GoPro łączą w sobie duży poziom wytrzymałości z najwyższą dostępną jakością obrazu.

Filmowanie z powietrza

Filmowanie z powietrza

Autor: Arne Krueger
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnio często można usłyszeć o stosowaniu tak zwanych dronów. Są to charakterystyczne maszyny latające bez załogi, ykorzystywane do różnych celów. Wykorzystywane są na przykład przez armię, ale także przez miłośników nagrywania filmów. Za pomocą kamery umieszczonej na takim dronie możliwe jest zarejestrowanie filmu z powietrza, co stwarza duże możliwości. W ten sposób filmowane są przykładowo wielkie wydarzenia kulturalne czy sportowe. Przykładem tego typu urządzenia jest DJI Phantom – moja strona -, urządzenie, które gwarantuje bardzo dobrą jakość nagrań, choć jego cena nie jest najniższa.