Współczesne gry to przede wszystkim gry komputerowe oraz planszowe.

W gry grają prawie wszyscy, mali oraz dorośli. Prawdziwy geek, czyli pasjonat, potrafi wybrać gry najmocniejsze iloraz najciekawsze, a na rynku jest ich niewątpliwie wiele i co jakiś czas ukazują się lepsze. Aby dobrze posegregować gry, trzeba zwrócić uwagę bardzo wiele okoliczności. Funkcjonują przykładowo gry typowo fizyczne, chociażby piłka nożna, czy umysłowe, jak szachy, a ponadto hazardowy, jak ruletka. Można także powiedzieć, że wiele gier spaja dwie, albo nawet wszystkie te grupy. A główną zasadą, która łączy gry to to, iż się w nich walczy, i one jedne ćwiczą w przyzwoitej rywalizacji.

kolekcja gier komputerowych

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com
Gier na rynku istnieje strasznie dużo można rozróżnić kilka najważniejszych czołowych typów. Gry logiczne nie posiadają formy losowej i fizycznego. Wszystko w nich jest zależne od głowy i sztuki logicznego myślenia. Umysłowe gry planszówki to przykładowo warcaby, czy kółko i krzyżyk. W nich ważnym składnikiem jest rywalizacja. Następne gry (http://magicplay.pl/) quizowe to gry, w jakich mówi się na pytania może się w nich pokazać rywalizacja, jeśli ma znaczenie prawidłowa odpowiedź, albo bliższa prawdy. Gry losowe są takie, w których efekty są nie do przewidzenia także nie posiadają ani jednej koncepcji, która daje możliwość wygrać. W grach, w jakich najważniejsza jest umiejętność sportowa to gry, w jakich najistotniejsza jest kontakt prędkość, albo zwinność. Istnieją jeszcze takie gry fizyczne, jakie można wykonywać przez komputer. W grach logiczno losowych znaczenie ma jednocześnie stan oraz wiedza tutaj przykładem są gry w karciane oraz gry planszowe. W tym miejscu mieszczą się atrakcyjne przykłady: doskonałe gry na Nintendo.

Innym podziałem gier, jest podzielenie na rodzaj zabawy, którą oferują. Tu wymienić można gry hazardowe, rekreacyjne, strategiczne, bitewne, fabularne i karciane. W rekreacyjnych przede wszystkim chodzi o radość i relaks oraz nie są za bardzo wymagające. Hazardowe są w głównej mierze poleganie na ślepy los oraz zdolność do grania. Gry strategiczne to przeważnie gry planszowe, w których liczy się układanie koncepcji (na przykład: ). W fabularnych z kolei przede wszystkim zajmuje role w mitycznym świecie. a gry bitewne to zabawy, które łączą reguły gier strategicznych oraz fabularnych. W grach karcianych stosuje się talię kart.