Zabawny sposób komentowania naszej rzeczywistości za pomocą ołówka

Pomimo iż tytuł wydaje się nieco tajemniczy, na pewno wszyscy doskonale orientują, o co się rozchodzi.Tego typu zabawne obrazki, bo to o nich tekst, cieszą się ostatnimi czasy wielkim wzięciem.

Nic dziwnego – w końcu przyszło nam żyć w kulturze obrazkowej.

Skórzane szelki

Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz
Rysunek satyryczny, pomimo iż znany już długie dziesięciolecia, zdaje się, iż nigdy wcześniej nie był tak ceniony. Jest mnóstwo jego typów, zarówno jeżeli chodzi o grafikę, jak także warstwę tekstową.

Jeśli Twoim zdaniem ten artykuł jest ciekawy, to przeczytaj także pomocne źródło (https://pizzahut.pl/), które ma interesujące informacje – one zapewne Cię zajmą.

Śmiało da się powiedzieć, iż ilu artystów, tyle typów tego sposobu komentowania rzeczywistości. Jest tego także druga strona – wielu artystów tak wyspecjalizowało się w tej dziedzinie, iż uzyskali swój niepowtarzalny styl, dzięki jakiemu ją w jednej chwili rozpoznawalni przez wielbicieli. Ten typ sztuki wymaga umiejętności do błyskotliwego sformułowania przekazu i stanowczej kreski, która nie skupia się zanadto na detalu, nie tworzy zawiłych konstrukcji obrazowych, lecz w kilku ruchach zaznacza to, co najważniejsze. Co interesujące wcale nie trzeba być wybitnym plastykiem, by robić furorę w tej dziedzinie – czasem znacznie istotniejsza jest ta sfera związana z językiem, a obraz to jedynie dodatek.

Humor rysunkowy jest tak lubiany z kilku powodów. Na pewno jest tak dlatego, iż jest świeży: praktycznie zawsze stanowi zabawny komentarz do aktualnych wydarzeń, komentując to, co w nich najistotniejsze. Oprócz tego bardzo zachęcająca jest jego forma: krótka, treściwa, prędko zmierzająca do puenty. Cenimy humor rysunkowy ponieważ to dość prosty sposób na poprawienie sobie nastroju.

Jest ona również szybko osiągalny – znajdziemy go w praktycznie każdym czasopiśmie, na portalach społecznościowych, w internecie – zawsze i w dowolnym miejscu możemy po niego sięgać.